آموزش نصب وردپرس در ویندوز با Wamp

در این مقاله ، ما مشکل اجرای PHP به صورت محلی و اجرای وردپرس به صورت محلی را رفع می کنیم ، که یکی از جالب ترین سوال کسانی است که به تازگی شروع به طراحی وب با وردپرس کرده اند.

Localhost چیست؟ چگونه کار می کند؟

 سرور WAMP چیست؟ روش نصب؟

 وردپرس چیست؟ چگونه Localhosta را نصب کنیم؟

این عناوین بررسی خواهیم کرد.

آموزش نصب وردپرس در ویندوز با Wamp

در مقاله قبلی خود ، ما در مورد روند نصب وردپرس با Localwp  برای راه اندازی یک وب سایت به شما گفتیم. در این مقاله ، سعی خواهیم کرد که نحوه نصب وردپرس را بر روی رایانه های شخصی  با نصب وردپرس در ویندوز با Wamp به شما توضیح دهیم. بیایید کار خود را شروع کنیم

با تایپ http://127.0.0.1 یا http: // localhost می توانید از مرورگر به آن دسترسی پیدا کنید. شماره 127 موجود در اینجا یک دامنه شبکه خصوصی است. این آدرس تغییر نمی کند و برای همه رایانه ها معتبر و یکسان است. امکان برقراری ارتباط بین تجهیزات رایانه ای را فراهم می کند.

یک رایانه معمولی که با مودم به اینترنت متصل است دارای آدرس IP است که خود را به شبکه معرفی می کند. معمولاً آدرسی مانند 192.168.1.2 است. با استفاده از این آدرس ، اتصال اینترنت از طریق مودم فراهم می شود. ما نمی توانیم بدون نصب یک نرم افزار سرور بر روی رایانه خود به این صفحات دسترسی پیدا کنیم .

با نصب نرم افزارهای مختلف بر روی localhost ، می توانیم رایانه شما را به یک سرور محلی تبدیل کرده و وب سایت خود را بر روی آن منتشر کنیم. ما می توانیم اسکریپت های مبتنی بر php و Mysql را نصب کنیم. اگر یک توسعه دهنده نرم افزار هستید ، می توانید اسکریپت هایی را که نوشته اید آزمایش کنید.

اگر یک طراح هستید ، می توانید نحوه وب سایت خود را بررسی کنید. به طور خلاصه ، می توان گفت localhost روشی است که ما قبل از به اشتراک گذاشتن وب سایت های خود با تمام دنیا ، آن را آزمایش خواهیم کرد.

برای اینکه localhost ایجاد شود ، لازم است با نصب تعدادی برنامه روی آن ، ویژگی های سرور را بدست آورید. از آنجا که سیستم عامل های سرور برای این کار آماده شده اند ، انجام این کار بر روی آنها بسیار آسان است. نرم افزاری که در زیر درباره آن صحبت خواهیم کرد ، محیط را برای انجام این کارها به راحتی آماده می کند.

* WampServer
*AppServer
*Xampp

به عنوان مثال ، برنامه هایی که درباره آنها صحبت کردیم ، localhost رایانه ما را فعال می کنند. با نصب php و Mysql ، رایانه شما آماده اجرا می شود. دلیل نصب php ، Mysql و PhpMyAdmin این است که شما می توانید صفحات وب پویا را اجرا کنید. صفحات html استاتیک بدون نیاز به هیچ کاری در localhost قابل اجرا هستند ، اما ما نمی توانیم صفحات اینترنتی پویا را با اسکریپت های Php از این طریق اجرا کنیم … در ادامه مبحث خود ، از طریق WampServer نصب خواهیم کرد …

اگر یکی از برنامه های Apache یا IIS بر روی رایانه شما نصب و اجرا شود ، به این معنی است که اجرا از طریق localhost باز است. اگر صفحات وب در حال کار فقط با HTML ، CSS ، JavaScript ایجاد شوند ، یک برنامه وب سرور مانند Apache کافی است.

با این حال ، اگر صفحات حاوی زبان PHP و اتصالات پایگاه داده MySQL باشد ، یک مفسر PHP و یک سرور MySQL نیز مورد نیاز است. این بدان معنی است که شما علاوه بر Apache به برنامه های سرور PHP و MySQL نیز نیاز دارید. با نصب برنامه هایی که به عنوان مثال نشان می دهیم می توانید به راحتی کار در localhost را شروع کنید.

بنابراین آیا کسی غیر از ما می تواند به localhos ما دسترسی پیدا کند؟

آموزش نصب وردپرس در ویندوز با Wamp

می توانیم بگوییم بله ، بله ، این به خود ما بستگی دارد. به عنوان مثال ، هیچ کس نمی تواند وب سایتی را که ما در localhost منتشر می کنیم مشاهده کند ، اما اگر ip خارجی مودم خود را به ip static تبدیل کنید و آن را تنظیم کنید تا درخواست های خارجی را به localhos هدایت کند ، می توانید سایت خود را در localhost به دنیای خارج باز کنید .

چگونه کار می کند؟

در ارتباط دو رایانه ، بسته های داده در چارچوب پروتکل های TCP / IP ارسال و دریافت می شوند. این بسته ها حاوی آدرس های IP گیرنده و فرستنده و همچنین اطلاعات اصلی است. رایانه ها آدرس های موجود در بسته را جستجو می کنند تا بفهمند کدام بسته ها در شبکه به آنها تعلق دارند. آنها با گرفتن بسته های متعلق به خود پاسخ می دهند. این مشکلی در ارتباط بین رایانه های دارای آدرس IP مختلف در شبکه های مشابه یا متفاوت ایجاد نمی کند.

به عنوان مثال ، یک کامپیوتر با آدرس IP 192.168.1.1 می تواند با استفاده از پروتکل های TCP / IP به راحتی با یک کامپیوتر با آدرس IP 192.168.1.2 در همان شبکه ارتباط برقرار کند. آنها می توانند به راحتی تشخیص دهند که کدام بسته ها به کارت شبکه تعلق دارند و پاسخ می دهند. اما ، برای اینکه سخت افزار و نرم افزار در رایانه بتواند با یک سخت افزار یا نرم افزار در همان رایانه به طور ایمن ارتباط برقرار کند ، نشانی متفاوت از آدرس IP موجود در شبکه مورد نیاز است. برای تأمین این نیاز ، بلوک آدرس 127.0.0.0 اختصاص یافته و به عنوان localhost تعریف شده است.

یک کارت شبکه مجازی به نام دستگاه loopback برای کنترل ارتباطات روی بلوک localhost ایجاد شده است تا کامپیوتر بتواند از طریق TCP / IP به خودش دسترسی پیدا کند. به لطف کارت شبکه مجازی ، داده های خروجی از طریق آدرس Localhost-127.0.0.1 به خود رایانه هدایت می شوند.

بنابراین ، اطمینان حاصل می شود که بسته های داده ای ارسال شده بدون خروج از شبکه در جایی که در دسترس است ، به خود رایانه بازگردانده می شوند تا رایانه بتواند در داخل خود با خیال راحت ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال ، فرض کنید Wamp Server را نصب کرده اید. (که این کار را در ادامه مبحث خود انجام خواهیم داد …) با در اختیار داشتن وب سرور Apache در بسته Wamp Server ، صفحات وب شما به طور پیش فرض از طریق پورت localhost: 80 منتشر می شوند.

وقتی localhost را در مرورگر ما تایپ می کنید ، می توانیم صفحات وب خود را که طراحی کرده ایم مشاهده کنیم. در اینجا localhost برای مرورگر وب و سرور Apache رایانه ماست. درخواستی که از طریق مرورگر درخواست می کنید قبل از رسیدن مودم توسط Apache (یک برنامه وب سرور منبع آزاد و رایگان) در رایانه ما پاسخ می دهد.

توجه داشته باشید ، باید فایلهای برنامه در محل مورد نظر وارد کنید تا فایلهای منتشر شده در localhost را ببینیم. اگر آن را از طریق XAMPP نصب کرده اید ، می توانید فایل ها را در پوشه “htdocs” و از طریق WAMP در پوشه “www” پیدا کنید.

به طور خلاصه ، همانطور که در ابتدا گفتیم ، کسانی که می خواهند یک وب سایت وردپرس راه اندازی کنند ، کسانی که با برنامه نویسی PHP ، HTML سر و کار دارند ، می توانند قبل از باز کردن محیط اینترنت ، آزمایشات خود را در localhost انجام دهند. پس از نصب برنامه هایی مانند Wamp ، XAMPP بر روی رایانه ، می توانید شروع به کار کنید. با تایپ کردن localhost یا 127.0.0.1 در مرورگر خود ، می توانید به صفحات دسترسی پیدا کنید و ببینید که چگونه در اینترنت ظاهر می شوند.

WAMP Server چیست؟ روش نصب؟

متشکل از حروف اول Windows / Apache / MySQL / PHP و پایتون ، WAMP مجموعه ای از برنامه های وب است که به ساخت یک وب سرور با استفاده از سرورها و رایانه هایی که قادر به کار بر روی سیستم عامل ویندوز هستند کمک می کند. برنامه WAMP Server یک برنامه بسته ای است که به شما امکان می دهد از یک مکان وب سرور Apache ، مفسر PHP ، سرور پایگاه داده MySQL و برنامه مدیریت پایگاه داده PhpMyAdmin را نصب و مدیریت کنید.

اگر WAMP روی رایانه یا سرور اجرا شود ، چهار ویژگی اساسی در اختیار وب سرور قرار می دهد.

 •  سیستم عامل – ویندوز
 •  وب سرور – Apache
 •  پایگاه داده – MySQL
 • زبان اسکریپت – PHP و پایتون

به لطف همه این ویژگی ها ، یک وب سرور حداقل ویژگی های لازم برای کار و پخش را دارد و می تواند با استفاده از این حداقل ویژگی ها به عنوان یک وب سرور اجرا شود.

Wamp Server یک محیط توسعه را برای توسعه دهندگان و طراحان وب فراهم می کند. به لطف برنامه های دیگر موجود در بسته نصب Wamp Server ، رایانه شخصی سیستم عامل Windows شما را به یک سرور محلی تبدیل می کند.

این به ما امکان می دهد صفحات HTML ثابت یا صفحات وب پویا را که با PHP آماده شده اند ، مانند اینکه بر روی سرور وب از طریق localhost کار می کنید ، آزمایش کنیم. صفحات وب اصولاً به زبان HTML ایجاد می شوند. صفحات پویا عملکردی با تعبیه کدهای PHP در HTML ایجاد می شوند. کسانی که می خواهند با PHP اتصال پایگاه داده برقرار کنند ، بیشتر MySQL را ترجیح می دهند.

 • توسط چه کسی و با چه هدفی استفاده شده است؟
 •  توسط توسعه دهندگان وب ، طراحان وب و مدیران وب سایت که روی HTML ، CSS ، PHP ، MySQL mix کار می کنند
 •  توسط کسانی که می خواهند برنامه های وب یا صفحات وب را در شبکه Intranet-Local منتشر کنند
 •  اغلب توسط دانشجویان و علاقه مندان به برنامه نویسی وب استفاده می شود.
 •  تست نرم افزار PHP ، سایت ها یا برنامه های وب که ساخته ایم یا انجام خواهیم داد.
 •  شبیه سازی معاملات پرخطر در وب سایت ما
 •  آزمایش تغییرات و بهبودها در وب سایت ما
 •  ما می توانیم از سرور WAMP استفاده کنیم تا ببینیم هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید ، اقدامات شما چگونه نتیجه می گیرد.

به چه منظور و توسط چه کسی استفاده می شود؟

 • توسط توسعه دهندگان وب ، طراحان وب و مدیران وب سایت که روی HTML ، CSS ، PHP ، MySQL کار می کنند
 •  توسط کسانی که می خواهند برنامه های وب یا صفحات وب را در شبکه Intranet-Local منتشر کنند
 •  اغلب توسط دانشجویان و علاقه مندان به برنامه نویسی وب استفاده می شود.
 •  تست نرم افزار PHP ، سایت ها یا برنامه های وب که ساخته ایم یا انجام خواهیم داد.
 •  شبیه سازی تعاملات پرخطر در وب سایت ما
 •  آزمایش تغییرات و بهبودها در وب سایت ما
 •  ما می توانیم از WAMP Server استفاده کنیم تا ببینیم هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید ، عملکردهای شما چگونه نتیجه می گیرد.

آموزش نصب وردپرس در ویندوز با Wamp

ابتدا ، بیایید برنامه خود را از صفحه رسمی WAMP Server از “www.wampserver.com”  دانلود کنیم.

آموزش نصب وردپرس در ویندوز با Wamp

به پایین صفحه بروید و بر اساس سیستم خودتان که 32 بیتی یا 64 بیتی است را دانلود کنید.

دانلود ومپ سرور

بعد از دانلود نسخه مورد نظر برنامه را نصب میکنیم

وقتی برنامه را اجرا کردید در اولین پنجره نیاز هست که زبان نرم افزار رو انتخاب کنید که دو گزینه زبان وجود دارد ، فرانسه و انگلیسی. من انگلیسی را انتخاب می کنم و نصب را ادامه می دهم

ویندوز با Wamp

سپس ما تایید را با گفتن “من توافق را قبول می کنم” شروع می کنیم …

ومپ سرور

اکنون trx “Next” “Next” “Install” و شروع به نصب برنامه ما می کند.

wamp server
wamp server

در اینجا او از ما می خواهد مرورگر اینترنت خود را انتخاب کنیم.

WAMP-SERVER

با اینتخاب No میتونید مرورگر دلخواه خودتون را انتخاب کنید.

سپس  “Next” و “Finish” و برنامه خود را نصب می کنیم.

سپس برنامه خود را باز کرده و نماد برنامه ما در گوشه پایین سمت راست رایانه (کنار ساعت) نشان داده می شود. اگر نماد برنامه ما “نارنجی” و “قرمز” باشد ، برنامه ما کار نمی کند.

ومپ سرور

روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد … ما به هیچ وجه هیچ خطایی نداریم و همانطور که مشاهده می کنید نماد برنامه ما به رنگ “سبز” است ، بنابراین به راحتی کار می کند. بیایید localhost را در آدرس بار مرورگر بنویسیم و localhost خود را باز کنیم. همانطور که می بینید localhost ما باز شد ، اگر نماد برنامه ما سبز نبود ، باز نمی شد …

localhost

وردپرس چیست؟ چگونه Localhos را نصب کنیم؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای وب سایت رایگان و منبع باز است که با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP و پایگاه داده MySQL ساخته شده است.

وردپرس برای اجرای در رایانه شخصی یا وب سرور شخصی یا حساب میزبانی مشترک طراحی شده است. می توانید از آن در اینترنت استفاده کنید. این می تواند در پوشه ریشه ، زیر پوشه ها و زیر دامنه ها کار کند. به شما امکان می دهد انواع مختلفی از وب سایت ها از جمله وبلاگ های وردپرس ایجاد کنید و تمام مطالب خود را مدیریت کنید.

می توانید صفحات وب ، مقالاتی را ایجاد و منتشر کنید ، در صورت لزوم آنها را مرتب کنید و رسانه های خود مانند فیلم ها و تصاویر را مدیریت کنید. با مدیریت کاربر می توانید متناسب با نیاز خود مجوز دهید. به لطف افزونه های رایگان می توانید بسیاری از ویژگی های این چنینی را در وب سایت خود ادغام کنید. اگر به فکر ساخت یک وب سایت هستید ، می توانید این کار را با وردپرس انجام دهید بدون اینکه به دانش برنامه نویسی بیش از حد نیاز داشته باشید.

با استفاده از ویژگی ها و افزونه های موجود در هسته وردپرس ، بدون نیاز به دانش فنی زیاد ، می توانید به سادگی انواع مختلفی از سایت ها را که فکر می کنید مانند وبلاگ ، سایت تجارت الکترونیکی ، سایت شرکت ، سایت فروم ، سایت پرسش و پاسخ ایجاد کنید. اگرچه به عنوان یک سیستم وبلاگ ساده مشاهده می شود ، اما یک پلتفرم انعطاف پذیر است که در آن می توانید انواع محتوا را به راحتی مدیریت کرده و برای تمام پروژه های وب پایگاه ایجاد کنید …

همانند افزونه ها ، از نظر پوسته ها نیز گزینه های رایگان زیادی وجود دارد. یافتن مضامین طراحی شده برای انواع سایت ها امکان پذیر است. امکان پیش نمایش موضوع از طریق پنل مدیریت و نصب مجدد آن از اینجا یکی دیگر از ویژگی های آن است. ایجاد تغییرات در پوسته ها مانند افزونه ها امکان پذیر است. برای این ، کافی است کمی HTML و CSS را بدانید.

چگونه نصب می شود؟

اول از همه ، ما WordPress را از وردپرس فارسی دانلود می کنیم. سپس به پوشه “wamp64” رفته ،  پرونده خود را در پوشه ای با نام “www” قرار می دهیم تا بتوانیم وردپرس را بر روی میزبان محلی خود اجرا کنیم.

همانطور که در ابتدای مبحث خود گفتم ، وقتی می گویید چرا آن را در پوشه www قرار داده ایم ، باید فایل های برنامه localhost را که استفاده می کنید وارد کنیم تا فایل هایی را که در localhost منتشر می کنید ، ببینیم. اگر آن را از طریق XAMPP نصب کرده اید ، می توانید فایل ها را در پوشه “htdocs” و از طریق WAMP در پوشه “www” پیدا کنید. از آنجا که آن را از طریق Wamp نصب کردیم ، آن را در پوشه www قرار دادیم.

محل نصب وردپرس
wamp server screen

برای نصب کامل وردپرس ، در آدرس بار “localhost / wordpress” می نویسیم و مراحل نصب را شروع می کنیم …

البته ، در ابتدا آن را نصب نخواهیم کرد ، ترتیب مهم است ، ابتدا phpmyadmin را با تایپ “localhost / phpmyadmin” نصب خواهیم کرد … من روی نام کاربری “root” می نویسم و کلمه عبور ​​آن را خالی می گذارم و بر روی گزینه “Go” کلیک میکنم.

phpmyadmin

بعد . از آنجا که ما قصد داریم وردپرس را نصب کنیم ، باید یک پایگاه داده جدید ایجاد کنیم. نام پایگاه داده را wordpress قرار میدهیم و زبان پشتیبانی را utf8_persian_ci انتخاب میکنیم و بر روی Create کلیک میکنیم تا پایگاه داده ما ایجاد شود.

ایجاد ایگاه داده

بیایید به آدرس “localhost / wordpress” خود برگردیم و مراحل نصب خود را شروع کنیم.

مرحله اول نصب وردپرس

پس از انتخاب بزن بریم!، چنین صفحه ای ظاهر می شود. ما نام پایگاه داده را به عنوان wordpress می گذاریم. ما در نام کاربری root تایپ می کنیم و رمز عبور خود را خالی می گذاریم. ما سرور پایگاه داده و پیشوند جدول را تغییر نمی دهیم. سپس “فرستادن” رو کلیک میکنیم

مرحله دوم نصب وردپرس

بعد از اینکه می گوییم فرستادن، صفحه ای از این دست را مشاهده می کنیم که می گوید “راه اندازی نصب” را ادامه دهید.

راه اندازی نصب وردپرس

اکنون اطلاعات لازم را پر کرده و می گوییم “نصب وردپرس”

نصب وردپرس

در اینجا ، ما می گوییم “ورود” و وارد وردپرس خود می شویم.

ورود به وردپرس

اطلاعات ورود را وارد کرده و وارد پیشخوان وردپرس می شویم

وردپرس

سرانجام ، ما به پایان مراحل راه اندازی خود رسیده ایم ، دوستان عزیز ، از اینجا به بعد می توانید تنظیمات وردپرس خود را انجام دهید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *