آموزش کار با وردپرس

آموزش کار با وردپرس

برای هدایت حرفه خود آماده شوید! من معتقدم که پس از خواندن این مقاله ، در برنامه های آینده خود تجدیدنظر خواهید کرد! حتی اگر ایده ای در مورد وردپرس نداشته باشید ، به زودی با او ملاقات خواهید کرد و شاید برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس راهی شوید! البته وقتتان را بگذارید ، من می خواهم از همان ابتدا خاطر نشان کنم که متخصص وردپرس شدن کار یک روز نیست.

با این حال ، با کمی تلاش ، عزم راسخ و برنامه ریزی زمانی معقول ، توانایی های خود را که در واقع دارید اما هنوز درک نکرده اید ، نشان خواهید داد.

بلافاصله پس از ملاقات با وردپرس ، در عرض چند دقیقه وبلاگ خود را ایجاد و طراحی خواهید کرد و شروع به نوشتن محتوای مشابه این مقاله ای می کنید که اکنون می خوانید. وقتی متوجه شدید که وردپرس فقط یک وبلاگ نیست ، بلکه یک پلتفرم بسیار فراتر از آن چیزی است که انتظار داشتید ، تصمیم می گیرید که یک متخصص وردپرس شوید تا رئیس کار خود باشید.

تولید محتوای دیجیتال در سراسر جهان در حال افزایش سریع است. روش های مختلفی برای تولید محتوای دیجیتال وجود دارد. همچنین می توانید با نوشتن وبلاگ ، راه اندازی وب سایت و ویرایش محتوا در سیستم عامل های دیجیتال وجود داشته باشید. وردپرس بدون شک یکی از سایتهای پرمصرف در هنگام راه اندازی وب سایت است.

 • وردپرس چیست؟
 • در کجا میتوانم از وردپرس استفاده کنم؟
 • چگونه می توانم وردپرس را یاد بگیرم؟

ما در مقاله خود نکاتی برای شما ذکر کرده ایم.

با دوره آموزش کار با وردپرس از مبتدی تا پیشرفته از این پس ایجاد و راه اندازی سایت برای شما با استفاده از وردپرس خیلی آسان خواهد شد.بدون کد نویسی با مشاهده این دوره آموزشی براحتی خواهید توانست هر نوع سایت فروشگاهی , شرکتی و یا شخصی ایجاد کنید.

با آموزش وردپرس ، راه اندازی وب سایت دیگر ساختار پیچیده ای برای شما نخواهد داشت. شما می توانید با آموزش هایی که خواهید دید بدون دانستن کدنویسی ، در هر حوزه مانند سایت فروشگاهی , شرکتی و یا شخصی ایجاد کنید.

هدف از آموزش وردپرس؛ که میلیون ها کاربر در سراسر جهان دارد ، افراد می توانند هم از نظر عملی و هم از نظر تئوری درک کنند که چگونه می توانند به راحتی سایت های خود را ایجاد کنند. هدف اصلی نرم افزار وردپرس این است: همه می توانند یک وب سایت آسان ، ایمن و با کارایی بالا ایجاد کنند که بتواند آزادانه به اشتراک گذاشته شود.

آموزش کار با وردپرس

وردپرس چیست؟

وردپرس وب سایتی است که در آن می توانیم مطابق میل خود با سهولت و کارایی آسان ، قابل اعتماد ، به اشتراک گذاری و تولید محتوا کنیم.

وردپرس بخشی از یک پروژه ویژه است که در سال 2003 راه اندازی شد آنقدر لیبرال است که امروز کاملاً منبع باز و رایگان به زندگی خود ادامه می دهد. تا امروز ، با 35 نسخه مختلف در برابر ما ایستاده است. همزمان؛ این برنامه همچنان از کسانی که می خواهند حضور دیجیتالی خود را در وب حفظ کنند پشتیبانی و رشد می کند.

33 درصد سایتها در دنیای وب با سیستم وردپرس ایجاد شده اند. من فکر می کنم این اعداد به اندازه کافی قدرت وردپرس را نشان می دهد. حال بیایید به جنبه آزادیخواهانه این سیستم و چگونگی محبوبیت آن بپردازیم.

وردپرس یک سایت نرم افزاری منبع باز است که در آن می توانید یک سایت شرکتی یا تبلیغاتی رایگان راه اندازی کنید ، با ایجاد یک صفحه وبلاگ اطلاعات خود را منتقل کنید و مقالات خود را بنویسید. وردپرس یک پلتفرم بسیار محبوب است که در همه کشورها با ساختاری بسیار ارزان قیمت ، استفاده آسان و قابلیت استفاده از سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این که مرتباً به روز می شود ، توجه تولیدکنندگان محتوا را نیز به خود جلب می کند. با پلاگین های تم پرداخت شده یا رایگان ، این فرصت را دارید که بدون دانستن نرم افزار ، توضیحات ، مقالات ، خاطرات روزانه خود را به عنوان محتوای وبلاگ تولید کرده و به صورت عملی و سریع روی پلتفرم وردپرس منتشر کنید.

با شرکت در آموزش کار با وردپرس ، می توانید مارک شخصی خود را ایجاد کنید یا تولید محتوای وبلاگ خود را در هر زمینه ای که می خواهید شروع کنید.

با دسترسی فعال به اینترنت می توانید از هرجای دیگر در رایانه خود به اشتراک بگذارید. به لطف رابط کاربر پسند آن ، به راحتی می توانید کارهای خود را اجرا کنید. شما می توانید صفحه وب شخصی خود را باز کنید یا یک صفحه شرکتی برای تجارت خود ایجاد کنید. وردپرس برای کاربران پایه رایگان است و یک سیستم منبع باز است.

وردپرس چگونه متولد شد؟

وردپرس بر اساس رویکرد عالی آزادیخواهانه خود ساخته شده است. این برنامه در تاریخ 27 مه 2003 توسط بلاگر آمریکایی Matt Mullenweg و بلاگ انگلیسی Mike Little راه اندازی شد. اما دلایلی که او را پس گرفت و مجبور به توسعه سیستم های خود کرد ، به سال 2001 برمی گردد.

Matt Mullenweg

این برنامه مبتنی بر ابزار وبلاگ نویسی blog / b2 / cafelog است که  اصل وردپرس توسط میشل والدریگی ساخته شده است.

والدریگی ، توسعه دهنده وبلاگ / b2 / کافه لاگ ، که در سال 2001 ابزار وبلاگ را توسعه داد و پیروان خود را از سراسر جهان داشت ، در سال 2002 توسعه b2 را متوقف کرد. در آن زمان ، مت مولن وگ و مایک لیتل ، دانشجوی دانشگاه و پیرو بزرگ b2 ، تصمیم گرفتند که بستر وردپرس را راه اندازی کنند. در نتیجه مطالعات ، نسخه اول برای استفاده با رابط مدیر جدید ، الگوهای جدید و سازگار XHTML 1.1 استفاده می شود.

این دو نفر که بیانیه حقوق وردپرس را نیز ایجاد کردند. اساس اعلامیه را آزادی قرار می دهد. وردپرس که کاملاً رایگان و متن باز ارائه می شود ، به لطف هواداران خود از بسیاری از کشورهای جهان شکل فعلی را به خود گرفته است. و امروزه توسط 33 درصد از دنیای وب استفاده می شود.

چرا وردپرس آسان است؟

از زمانی که وردپرس برای اولین بار راه اندازی شد راه اندازی وب سایت به گونه ای طراحی شده است که ساده ترین راه را برای راه اندازی وبلاگ در اختیار کاربران قرار می دهد.خوب! آسان است اما چقدر آسان است؟

ایجاد یک وبلاگ ، وب سایت شرکتی یا وب سایت تجارت الکترونیکی با وردپرس ؛ به راحتی قرار دادن یک قطعه پازل مبتدی است، چه راحتی را فراهم می کند؟

 • انتشار پست جدید
 • ایجاد صفحات ثابت
 • افزودن رسانه (عکس یا فیلم)
 • پیوند دادن به صفحه یا پست
 • ادغام صفحات یا پست ها با حساب های شبکه های اجتماعی
 • ایجاد نظرسنجی ها و فرم ها
 • تعامل با مشتریان یا خوانندگان خود
 • شماره بازدید کنندگان وب سایت
 • نظرات (بازخورد)
 • به راحتی به سایت تجارت الکترونیکی تبدیل شوید
 • به راحتی توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود

از تمام ویژگی های ذکر شده می توان به راحتی با رابط کاربری استفاده کرد. به لطف این افزونه (پلاگین ها) ، ویژگی های جدید به راحتی می توانند در سایت ادغام شوند. مثلا؛ شما می خواهید در وب سایت خود فرم ایجاد کنید تا به افراد اجازه دهد با شما تماس بگیرند. فقط افزونه Contact Form 7 را نصب کنید. وقتی نوبت به نصب می رسد ، هیچ کس انتظار ندارد که شما کدی بنویسید.

همه کاری که شما باید انجام دهید این است؛ به آسانی فشار دادن دکمه “نصب” برای افزونه ای که بارگیری کرده اید و سپس گفتن “فعال سازی” تمام!

مطمئناً ، برای دستیابی به دانش پایه در وردپرس ، آموزش در همه زمینه ها ضروری است. با آموزش کار با وردپرس از مبتدی تا پیشرفته ، می توانید به راحتی وب سایت یا وبلاگ خود را در مدت زمان کوتاهی راه اندازی کنید.

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص وردپرس

اگر این دوره آموزش کار با وردپرس را به پایان برسانید ، بالاخره یک وب سایت مبتنی بر وردپرس خود خواهید داشت. البته این یک شوخی نیست! من به جای توضیحات فنی و خسته کننده ، اطلاعات عملی و عملی در مورد مبتدیان را در اختیارتان قرار خواهم داد. بنابراین ، دلیل منطقی این است ، چرا ما این کار را می کنیم ، خوب هدف چیست و غیره.

من به شما توصیه می کنم پس از  آشنایی با وردپرس ، سوالات خود را برای من زیر همین دوره کامنت کنید.

می دانید ، کلمات انگیزشی وجود دارد که ما در زندگی روزمره به طور مکرر از آنها استفاده می کنیم ، شروع نیمه کار است ، تلاش نکردن بزرگترین شکست به نظر می رسد! اگر فردی هستید که از تلاش و شکست می ترسید ، نیازی به خواندن ادامه این پست ندارید ، زیرا به درد شما نمی خورد.

اگر زندگی نامه یا خاطرات افراد موفق را بخوانید ، خواهید دید که آنها افرادی هستند که پس از تجربه بسیاری از شکست ها به اهداف خود رسیده اند. بنابراین ، ما با ایجاد سایت وردپرس خود و متخصص شدن در وردپرس ، بدون ترس از شکست ، بلافاصله شروع به تجربه می کنیم.

نه تنها وردپرس ، بلکه هر وب سایت (یا بلوکی) ، صرف نظر از سیستم عامل ، دارای یک نام دامنه مطلق و یک میزبان است. نام دامنه آدرس وب سایت شماست (مانند آدرس خانه ما) و سرور واحدی است که انواع فایلهای متعلق به وب سایت شما در آن میزبانی می شود (مانند خانه ای که در آن وسایل و محل اقامت خود را در آن قرار می دهیم) .

ما یک آدرس خواهیم داشت تا مهمان که به خانه ما می آید (کاربری که از صفحه ما بازدید می کند) بتواند خانه را پیدا کند ، ما یک خانه خواهیم داشت تا هم بتوانیم وسایل خود را در آن جای دهیم و هم میهمانان آینده را میزبانی کنیم.

با این حال ، اگرچه آنها به طور مداوم با هم ذکر می شوند ، نام دامنه و سرویس سرور در واقع سرویس های مستقلی هستند. همانطور که مالیات وسایل نقلیه موتوری را جداگانه و بیمه اجباری ترافیک را جداگانه پرداخت می کنیم. با این حال ، ما معمولاً از هر دو با هم استفاده می کنیم و می گوییم مالیات و بیمه وسیله نقلیه خود را پرداخت می کنیم.

سرویس نام دامنه برای 1 سال ، 2 سال و غیره ، سرویس سرور ماهانه ، 3 ماه ، سالانه ، 2 سال و غیره می توانید آن را برای مدتی خریداری کنید. مثلا؛ شما می توانید نام دامنه را برای 1 سال و سرویس سرور را برای 1 ماه دریافت کنید. مالکیت شما در پایان دوره منقضی می شود ، مگر اینکه تمدید شود.

پروژه وردپرس و گوتنبرگ

وردپرس و گوتنبرگ

با استفاده از گوتنبرگ ، تغییر مکان عکس های داخل صفحه و مقاله ، بازی با زیرنویس ها ، دادن پیوندها بسیار آسان تر می شود. با این حال باید گفت که افراد زیادی از او انتقاد می کنند. زیرا تجربه ای نامتعارف را ارائه می دهد.

گوتنبرگ که با وردپرس 5.0 که در دسامبر 2018 راه اندازی شد فعال بود ، بر اساس جایگزینی آسان بخشهای ارائه شده در بلوک است. در واقع تمام تلاش این است که کاربران در ایجاد وب سایت ، انتشار مقالات یا مطالب آزادانه آزادتر باشند. همه چیز برای ارائه یک تجربه وب بسیار آسان تر است …

شما با وردپرس تعامل با مقیاس بالا را فراهم می کنید:

وب سایت های وردپرس می توانند سطح بالایی از تعامل داشته باشند. زیرا پایه و اساس سیستم در واقع مبتنی بر تعامل و همچنین آزادی است.

به خصوص بسیاری از افزودنیهای کمکی مورد نیاز برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو می توانند به راحتی در وب سایت ادغام شوند. برای افزودنی ها نیازی به پرداخت چنین هزینه های بالایی نیست. قطعات رایگان بسیاری از آنها تا زمانی که تجارت خود را توسعه ندهید می تواند نیازهای شما را برآورده کند .به عنوان مثال:

 • Yoast SEO
 • Broken Link Checker
 • WP-PostVievs
 • Contact Form 7
 • WP Socaliazer

رتبه بندی فقط برخی از آنها است ، و همچنین آنها ابزارهای موثری برای افزایش تعامل وب سایت شما هستند. به لطف این ابزارها ، تمام محتوای آنلاین شما می توانند راحت تر تعامل کنند. مثلا؛ بازخورد آنها درباره محصولات و خدمات ارائه شده برای فروش بسیار سریعتر دریافت می شود.

آیا من می توانم وردپرس را یاد بگیرم؟

با توجه به تمام ویژگی های ذکر شده و ساختار وردپرس ، اگر می خواهید یک وب سایت ، سایت تجارت الکترونیکی یا وبلاگ در این زمینه ایجاد کنید ، به شما توصیه می کنیم نگاهی به برنامه آموزش رایگان وردپرس که توسط سایت کدباز ارائه شده است بیاندازید.

آنچه برای شرکت در آموزش کار با وردپرس نیاز دارید:

 • تلفن هوشمند ، لب تاب یا رایانه.
 • اتصال فعال اینترنت

چه کسی باید در دوره آموزش کار با وردپرس از مبتدی تا پیشرفته شرکت کند؟

این یک آموزش کار با وردپرس است که هر کسی که می خواهد وب سایت خود را ایجاد کند می تواند در آن شرکت کند. این یک آموزش برای همه است ، از جمله کسانی که قبلاً هرگز وب سایتی راه اندازی نکرده اند و کسانی که در دنیای وب تازه وارد هستند.

علاوه بر این ، کسانی که سایت وردپرسی دارند اما می خواهند در این زمینه پیشرفت بیشتری داشته باشند نیز می توانند از این آموزش بهره مند شوند. به طور خلاصه ، هر کسی که می خواهد وب سایت خود را داشته باشد (وبلاگ ، وب سایت سازمانی یا کسانی که می خواهند کار خود را شروع کنند) می تواند از این آموزش بهره مند شود.

با آموزش کار با وردپرس چه خواهیم آموخت؟

شخصی که قبلاً هیچ وب سایتی راه اندازی نکرده است ، در پایان آموزش می تواند وب سایت خود را از ابتدا تا انتها ایجاد کند. او قادر خواهد بود سایت خود را مدیریت کند و از مراحل همگام سازی سایت خود آگاهی داشته باشد.

آموزش کار با وردپرس از مبتدی تا پیشرفته

 • وردپرس چیست؟ آشنایی با سازمان وردپرس
 • نام دامنه ، میزبانی وب چیست؟ چگونه کار می کند؟ نحوه خرید
 • راه اندازی وبلاگ وردپرس
 • بیایید ساختار اصلی راه اندازی وبلاگ وردپرس را بشناسیم
 • چگونه سایت وردپرس راه اندازی کنیم؟
 •  اضافه کردن پست ها
 • نحوه افزودن کارهای تصویری و نوشتاری (عکس یا فیلم) در پنل وردپرس ، در این مورد اطلاعات خواهید داشت.
 • شما نحوه ایجاد دسته ها ، صفحات و پیوندها را در سایت خواهید آموخت.
 • ساختار صفحه وردپرس
 • افزونه های وردپرس چیست؟ بیایید بشناسیم
 • 10 افزونه مفید برای وردپرس
 • برچسب زدن با وردپرس
 • راه اندازی سیستم تجارت الکترونیکی با سایت وردپرس
 • مشکلات اساسی فنی وردپرس و راه حل های موجود
 • شما اطلاعات دقیق در مورد نحوه نصب سیستم وردپرس را دریافت خواهید کرد.
 • شما می توانید تعیین کنید که کدام یک از کاربران دارای اختیارات لازم در پنل وردپرس هستند. به عنوان مثال ، فرض کنید شما یک صفحه وبلاگ ایجاد کرده اید و 3 نویسنده و 2 ویراستار وجود دارد. شما می توانید ویرایشگرها و نویسندگان را مشخص کنید.
 • شما در مورد پلاگین های ایمنی که می توانید در سایت استفاده کنید و نحوه و دلیل استفاده از این پلاگین ها اطلاعات کسب خواهید کرد.
 • شما می توانید در مورد چگونگی تنظیم و ویرایش موضوع در سایت اطلاعات کسب کنید.
 • شما قادر خواهید بود در مورد ساختار SEO در سایت و مضامین SEO که در آن می توان مقالات را بهتر استفاده کرد اطلاعات کسب کنید.

با شرکت در آموزش کار با وردپرس می توانید مارک شخصی خود را ایجاد کنید یا می توانید در هر زمینه ای که می خواهید تولید محتوای دیجیتالی کنید. با آموزش آنلاین رایگان ارائه شده توسط کدباز می توانید مهارت جدیدی برای شغل یا پیشرفت شخصی خود کسب کنید. اگر در پایان آموزش موفق باشید ، حق دریافت گواهینامه را دارید.

در چه زمینه ای میتوان از وردپرس استفاده کرد؟

از آنجا که وردپرس یک سیستم منبع باز است ، می توانید سایت خود را به دلخواه خود شکل دهید. به لطف سهولت استفاده و گزینه های انعطاف پذیر قابل تنظیم ، می توانید وب سایتی را درباره هر موضوعی راه اندازی کنید. مثلا؛ سایت های خبری ، سایت های بازی و ویدئو ، سایت های تجارت الکترونیکی ، سایت های شرکت های بزرگ ، سایت شخصی ، وب سایت تبلیغات تجاری ، سایت های وبلاگ که می توانید تجربیات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

آیا ساختار وردپرس ایمن است؟

ساختار وردپرس از نظر امنیتی ساختاری بسیار موفق است. اگر افزونه هایی که در سایت خود استفاده می کنید قابل اعتماد هستند و همه از آنها استفاده می کنند ، با ویروس یا مشکلات امنیتی مشابه در سایت خود روبرو نخواهید شد. از آنجا که ساختار وردپرس خود به روزرسانی هایی را به سایت شما ارسال می کند ، شما به طور فعال در سایت خود به روزرسانی خواهید کرد ، قطعاً آسیب پذیری امنیتی ایجاد نخواهید کرد.

با افزونه های وردپرس قطعاً قادر خواهید بود در مدت زمان بسیار کمی سایت خود را فعال کنید زیرا بسیاری از نیازهای خود را با نصب رایگان و آسان تأمین خواهید کرد. شما می توانید مخاطبان یا خوانندگان خود را خیلی سریع جذب کنید و بازخورد بگیرید.

فرصت تجارت الکترونیکی

فرصت تجارت الکترونیکی

امتیاز دیگر وردپرس این است که امکانات تجارت الکترونیکی خاص خود را دارد. در صورت تمایل می توانید تجارت الکترونیکی را با ساختار وردپرس انجام دهید و محصولات خود را به راحتی بفروشید. شما می توانید دسته ها و محصولات ایجاد کنید و حتی کمپین هایی را در سایت تجارت الکترونیکی خود منتشر کنید.

شما می توانید سفارشات دریافتی خود را ردیابی کرده و کوپن های فرصتی برای دوره های خاص برای محصولات ایجاد کنید. نمونه؛ شما می توانید تخفیف های مختلفی را برای روزهای خاص مانند روز مادر ، روز پدر ، روز ولنتاین آماده کنید. علاوه بر این با ایجاد آگاهی می توانید به مخاطبان خود توجه ویژه ای داشته باشید و فروش خود را افزایش دهید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *