یادگیری جاوا اسکریپت را از کجا شروع کنیم؟

تاریخ انتشار: 10-اردیبهشت-1400

دسته بندی: جاوا اسکریپت
یادگیری جاوا اسکریپت را از کجا شروع کنیم؟

یادگیری جاوا اسکریپت را از کجا شروع کنیم؟

JavaScript یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. جاوا اسکریپت که در ابتدا برای توسعه فرانت تعاملی طراحی شده است ، در سالهای اخیر در توسعه وب و برنامه های بک اند استفاده شده است. به همین دلیل یادگیری جاوا اسکریپت در بین مبتدیان بسیار محبوب شده است. در اینترنت ، تعداد دوره های آنلاین که JavaScript را آموزش می دهند و بهترین آنها را ادعا می کنند ، افزایش یافته است.

یادگیری هر زبان برنامه نویسی وقت و تلاش زیادی می برد. جاوا اسکریپت یکی از این زبانهاست. اگر به طور جدی به برنامه نویس شدن فکر می کنید ، می توانید کورکورانه یاد بگیرید. با این حال ، اگر در یادگیری JavaScript مطمئن نیستید و نمی دانید چه عواملی برای شما مفید خواهد بود ، باید قبل از صرف چنین زمان و هزینه ای بنشینید و خوب فکر کنید.

آیا می خواهید JavaScript را یاد بگیرید؟ اگر می خواهید چرا؟

آیا می خواهید JavaScript را یاد بگیرید؟ اگر می خواهید چرا؟

جاوا اسکریپت را از کجا شروع کنیم؟

قبل از مراجعه به منابع یادگیری جاوا اسکریپت و ثبت نام در یک آموزش جاوا اسکریپت برای مبتدیان ، باید بنشینید و به دقت فکر کنید که آیا می خواهید برنامه نویسی یاد بگیرید. زبانهای مختلف برنامه نویسی کاربردهای متفاوتی دارند. بنابراین باید مطمئن شوید که زبان مناسب و متناسب با نیازهای خود را انتخاب کرده اید. سوالات زیر را از خود بپرسید:

چرا شما در حال یادگیری برنامه نویسی هستید؟

چرا شما در حال یادگیری برنامه نویسی هستید؟

قبل از شروع یادگیری Javascript ، بهتر است بنشینید و به دقت در مورد اینکه چرا می خواهید یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید فکر کنید. آیا کار جدیدی می خواهید؟ آیا برای ارتقا نیاز به یادگیری JavaScript دارید؟ آیا می خواهید برخی از مهارت های توسعه وب را که می توانید در وب سایت خود استفاده کنید بیاموزید؟ دلیل شما هرچه باشد ، مطمئن شوید که JavaScript زبان مناسبی برای یادگیری است.

شما با مهارت های برنامه نویسی خود امیدوارید چه کاری انجام دهید؟

شما با مهارت های برنامه نویسی خود امیدوارید چه کاری انجام دهید؟

به همین ترتیب ، شما باید تصمیم بگیرید که با مهارت های جدید برنامه نویسی چه نوع کارهایی را می خواهید انجام دهید. اگر می خواهید یک توسعه دهنده وب شوید ، یادگیری JavaScript ضروری است. با این حال ، اگر قصد دارید در زمینه هایی مانند توسعه برنامه یا برنامه نویسی نرم افزار شرکت کنید ، باید در انتخاب زبان خود به طور جدی تجدید نظر کنید.

مطلب پیشنهادی:استفاده از find در جاوااسکریپت

آیا در مورد یادگیری JavaScript جدی هستید؟

آیا در مورد یادگیری JavaScript جدی هستید؟

آیا شما شخصی هستید که هر هفته سرگرمی دیگری انجام می دهید و بلافاصله خسته می شوید؟ پس باید مراقب باشید که برای یادگیری JavaScript زیاد سرمایه گذاری نکنید. اگر در مطالعه جاوا اسکریپت خیلی جدی نباشید ، دیگر صرف هزینه نمی شود. اگر فکر می کنید ادامه می دهید ، ابتدا آن را کند کنید و با افزودن به بالا یاد بگیرید.

اکنون که این سوالات از رفع شده است ، زمان آن فرا رسیده است که بهترین روش برای یادگیری JavaScript را فرا بگیرید.

با کلاسهای آنلاین شروع کنید

با کلاسهای آنلاین شروع کنید

من این را صادقانه می گویم؛ بهترین راه برای یادگیری JavaScript به عنوان یک مبتدی مطالعه آنلاین JavaScript است. اگر می خواهید سریع ، کارآمد و بدون از دست دادن اطلاعات مهم یاد بگیرید ، قطعاً باید در یک دوره آنلاین ثبت نام کنید. یادگیری جاوا اسکریپت با دوره های آنلاین مزایای بسیاری دارد ، مانند:

  • دوره های آنلاین انعطاف پذیر هستند. شما می توانید هر زمان که بخواهید بنشینید و یاد بگیرید. این انعطاف پذیری گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که نمی توانند در دانشگاه به آموزش سنتی مهندسی کامپیوتر بپردازند. کسانی که به دلایل خاصی نمی توانند در دوره های دانشگاهی شرکت کنند می توانند دوره های آنلاین جاوا اسکریپت را برای یادگیری جاوا اسکریپت بگذرانند.
  • بیشتر آنها به طور مؤثر پردازش می شوند. این ویژگی برای کسانی که وقت محدودی برای یادگیری JavaScript دارند بسیار مفید است. با ثبت نام در یک دوره آنلاین ، در وقت خود صرفه جویی می کنید و پس از اتمام دوره ، همه چیز را در مورد JavaScript یاد می گیرید.
    قیمت ها مقرون به صرفه است یکی از بهترین موارد در مورد آموزش های آنلاین جاوا اسکریپت ، مناسب بودن برای جیب است. در حقیقت ، اگر در اینترنت جستجو کنید ، می توانید آموزش های آنلاین بسیار خوبی را بیابید که به شما JavaScript را به صورت رایگان آموزش می دهند!

اگر به یادگیری JavaScript فکر می کنید ، باید نحوه یادگیری خود را در نظر بگیرید. آیا با انجام کاری ، تماشای فیلم یا درس های متنی یاد می گیرید؟ صرف نظر از روش شما ، قادر خواهید بود دوره ای متناسب با نیازهای خود پیدا کنید.

با راهنماهای مرجع درگیر شوید

با راهنماهای مرجع درگیر شوید

آموزش جاوا اسکریپت

شما در یکی از دوره های آنلاین ثبت نام کردید و تصمیم گرفتید موضوع یادگیری جاوا اسکریپت را جدی بگیرید. شما باید شروع به یادگیری سایر منابع مورد استفاده خود کنید. به این صورت فکر کنید؛ آیا فرهنگ لغت یکی از با ارزش ترین منابع هنگام یادگیری زبان خارجی نیست؟

در مورد یادگیری زبان های برنامه نویسی نیز همین امر وجود دارد. راهنماهای مرجع نقش دیکشنری ها را بازی می کنند. راهنماهای مرجع بهترین منبع برای کسانی است که می خواهند JavaScript را یاد بگیرند. می توانید معنی و مفاهیم دشواری را که با آنها مشکل دارید باز کنید. آنها تمام اطلاعاتی را دارند که شما می توانید در مورد یک زبان برنامه نویسی بدانید. علاوه بر این ، آنها این اطلاعات را به صورت مختصر و کوتاه ارائه می دهند.

با افراد دانشجوی دیگر در ارتباط باشید

با افراد دانشجوی دیگر در ارتباط باشید

یادگیری جاوا اسکریپت با دروس آنلاین گاهی اوقات ممکن است دشوار و کسل کننده باشد ، باعث می شود احساس تنهایی کنید. اگر سعی نکنید با افرادی که مانند شما جاوا اسکریپت یاد می گیرند تعامل داشته باشید ، دیدن آن با رمزگذار دیگری تقریباً غیرممکن است. تعامل با سایر افراد با یادگیری مهارت های مشابه انگیزه شما را حفظ می کند. وقتی شرایط سخت می شود ، می توانید از این شبکه پشتیبانی کمک بگیرید و وقتی با مفاهیم چالش برانگیزی روبرو می شوید ، می توانید سوالات خود را بپرسید. برای ملاقات با دیگر دانشجویان جاوا اسکریپت دو راه اصلی وجود دارد:

آنلاین
شبکه های آنلاین موثر ، جالب و بسیار پاداش آور است. بهترین راه برای ملاقات آنلاین با دانشجویان دیگر از طریق انجمن های کدگذاری جاوا اسکریپت و اتاق گفتگو است. فعال بودن در جامعه آنلاین به شما این امکان را می دهد که از دانشجویان دیگر جاوا اسکریپت سوال کنید و درباره اطلاعاتی که می دانید بحث کنید. این باعث می شود یادگیری شما سریع و مؤثر باشد.

فعالیت های شبکه
رویدادهای شبکه ای راهی عالی برای ملاقات با سایر افراد اطراف شما که به برنامه نویسی علاقه مند هستند. معاشرت در این رویدادها می تواند شما را قادر به ملاقات افرادی از صنعت خود کند که مهارت های برنامه نویسی شما را راهنمایی می کنند. این فعالیت های سرگرم کننده و مهیج همچنین به شما کمک می کند تا افرادی را که می توانند هنگام یادگیری JavaScript از شما حمایت کنند ، بشناسید. میتونید از وب سایت Meetup برای یافتن رویدادهای محلی JavaScript استفاده کنید ، اما شما همچنین می توانید از Facebook و سایر وب سایت ها استفاده کنید.

سعی کنید تمرینات و چالش های جاوا اسکریپت را کامل کنید

سعی کنید تمرینات و چالش های جاوا اسکریپت را کامل کنید

بعد از یادگیری اصول جاوا اسکریپت ، نوبت به تمرین مهارت های کدنویسی جاوا اسکریپت می رسد. یکی از بهترین راه ها برای این کار استفاده از تمرینات و چالش های رایگان JavaScript است. این تمرینات ، که با یک جستجوی کوتاه در اینترنت یافت می شود ، بهترین راه برای تمرین JavaScript و یادگیری زبان به صورت رایگان است.

تمرینات و چالش های آنلاین جاوا اسکریپت به شما این فرصت را می دهد تا برای نوشتن برنامه هایی با عملکردهای خاص را تمرین کنید. دستورالعمل های ساده و هدف نهایی برای دستیابی به شما داده شده است. جدا از این ، شما باید دانش برنامه نویسی JavaScript خود را در مورد حل مسئله صحبت کنید. مواردی از این قبیل راهی عالی برای تمرین JavaScript و تقویت دانش موجود شماست.

اگر مدتی است که جاوا اسکریپت را یاد گرفته اید و فکر می کنید وقت آن رسیده است که برنامه های خود را بنویسید ، از Hacker Earth یا یکی از سایت های Hacker Rank دیدن کنید. هر دو سایت برای بسیاری از زبانهای برنامه نویسی از جمله JavaScript چالش های مختلفی در زمینه کدگذاری دارند. اگر به انگیزه بیشتری نیاز دارید ، می توانید در مسابقات جایزه پول واقعی با توسعه دهندگان دیگر رقابت کنید.

بهترین نکات برای یادگیری JavaScript

بهترین نکات برای یادگیری JavaScript

آموزش جاوا اسکریپت

اگر پست را خوانده اید و تا اینجا رسیده اید ، ایده خوبی دارید که تاکنون یادگیری JavaScript را شروع کنید. با این حال ، این سفر از شخصی که به تازگی شروع به کد نویسی کرده تا در این حرفه متخصص شود ، طولانی ، چالش برانگیز و خسته کننده است!

1. هرچه می توانید تمرین کنید

1. هرچه می توانید تمرین کنید

کلید حفظ دانش جدید و به دست آوردن سریع مهارت های برنامه نویسی از طریق تمرین منظم است. در صورت امکان ، شما باید هر روز ، یا حداقل در اغلب موارد ، کد نوشتن را تمرین کنید. هر چقدر هم که وقت داشته باشید ، حتی 5 دقیقه هم کافی است. حتی خواندن چند صفحه یادداشت به تقویت دانش برنامه نویسی شما کمک می کند. برای این کار می توانید از ویرایشگر کد BitDegree استفاده کنید.

2. یادداشت های خوبی بگیرید

2. یادداشت های خوبی بگیرید

بسیاری از افراد هنگام شرکت در کلاس های آنلاین در دام یادداشت برداری نمی افتند. این ایده وحشتناکی است. یادداشت برداری نه تنها به شما کمک می کند وقتی می خواهید به عقب برگردید و به کاری که انجام می دهید نگاه کنید ، بلکه به شما کمک می کند تا ایده ها و مفاهیم جدید را با جزئیات بهتر انجام دهید.

3. شروع به نوشتن کد خود کنید در اسرع وقت

3. شروع به نوشتن کد خود کنید در اسرع وقت

ساده ترین راه برای تمرین زبان های برنامه نویسی مانند JavaScript نوشتن برنامه های خود است. به محض یادگیری اصول جاوا اسکریپت ، باید شروع به نوشتن کد خود کنید. لازم نیست یک کد پیچیده باشد. با یک ایده ساده شروع کنید و کد را زنده کنید. به عنوان مثال ، می توانید برنامه ای بنویسید که اعداد فرد را از اعداد زوج جدا کند.

4- یادداشت های بهترین روش ها را یادداشت کنید

4- یادداشت های بهترین روش ها را یادداشت کنید

به عنوان یک مبتدی برنامه نویسی ، بدترین کاری که می توانید انجام دهید داشتن عادت های بد است. اطمینان حاصل کنید که همیشه بهترین روش های کدگذاری را دنبال می کنید. به عنوان مثال ، مرتباً کامنت بگزارید و فضای کافی بگذارید. در غیر این صورت ، ممکن است در آینده با مشکلاتی روبرو شوید.

پایان

آموزش جاوا اسکریپت
یادگیری جاوا اسکریپت می تواند یک تلاش سرگرم کننده و پاداش آور باشد. اگر قبلاً تحقیق نکرده باشید ، ممکن است کاملاً دشوار باشد. قبل از شروع یادگیری نحوه کد نویسی در JavaScript ، مطمئن شوید زبان مناسب شماست. اهداف خود را با دقت تعیین کنید و تصمیم بگیرید که از یادگیری کد نویسی چه انتظار دارید.

کلاسهای آنلاین بهترین راه برای یادگیری JavaScript برای مبتدیان است. همانطور که شروع به یادگیری می کنید ، برای تقویت دانش خود ، با منابع دیگری مانند راهنماهای نحوه جاوا اسکریپت و تالارهای گفتگوی آنلاین آشنا شوید.

با دانشجویان دیگری مانند شما در تماس باشید و تا حد امکان منظم تمرین کنید. توصیه من به شما این است که هر روز برای چند دقیقه مفاهیم JavaScript را مرور کرده و دانش خود را تقویت کنید. به بهترین شیوه های کدگذاری جاوا اسکریپت پایبند باشید و هر زمان که به سوالاتی نیاز داشتید از پرسیدن نترسید. از همه مهمتر ، لذت بردن را فراموش نکنید!

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *