بازاریابی وابسته چیست؟

تاریخ انتشار: 9-اردیبهشت-1400

دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ

آیا اگر بتوانید هنگام خوابیدن درآمد کسب کنید عالی نخواهد بود؟ اگر به شما بگوییم که این کار با بازاریابی وابسته امکان پذیر است چه می کنید؟ بازاریابی وابسته راهی عالی برای کسب درآمد اینترنتی است. در این مقاله خواهید آموخت که بازاریابی شرکت های وابسته چیست و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید!

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی شرکت های وابسته ، که پاسخ این سوال است حالا بازاریابی شرکت های وابسته چیست ، روشی موجود برای کسب درآمد آنلاین از طریق تبلیغات ساده محصولات ، خدمات ، وب سایت ها یا مشاغل و دریافت پورسانت از هر فروش موفق است.

روش کار در بازاریابی شرکت های وابسته به این صورت است که شما به عنوان یک شریک ، از طریق تبلیغات محصولات یک فروشنده درآمد کسب می کنید.

یک شریک لازم نیست که یک فرد مجرد باشد. همچنین می تواند یک شرکت یا گروهی از افراد باشد.

به طور کلی ، سه طرف در سیستم بازاریابی وابسته وجود دارد ، آنها عبارتند از:

 • بازرگان: گاهی اوقات خلاق یا مارک تجاری نامیده می شود. صرف نظر از این ، این حزب صاحب محصولات است.
 • شریک: گاهی اوقات به عنوان ناشر شناخته می شود. این طرف این قدرت را دارد که مردم را برای خرید یک محصول تحت تأثیر قرار دهد. معمولاً این مهمانی شامل وبلاگ نویسان ، تأثیرگذاران اینستاگرام یا شرکت های وابسته است.
 • مشتری: همانطور که از نامش فهمیدید ، افراد این طرف کسانی هستند که محصولات تبلیغ شده توسط شریک را خریداری می کنند.

تعداد شرکت های ارائه دهنده برنامه های وابسته ، از جمله  آمازون ، eBay ، روز به روز در حال افزایش است. از آنجا که گزینه های زیادی وجود دارد ، شما باید برنامه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و برنامه ای باشد که بیشترین ارزش را برای شما داشته باشد.

چگونه می توانید به عنوان یک شرکت وابسته درآمد کسب کنید؟

چگونه می توانید به عنوان یک شرکت وابسته درآمد کسب کنید؟

این شخص که به عنوان یک شرکت وابسته یا شریک نیز شناخته می شود ، به عنوان “فروشنده” یک شرکت درآمد کسب می کند. در عوض ، برای هر محصول از تبلیغات خود کمیسیون یا هزینه دریافت خواهید کرد.

معمولاً شرکا یک لینک یا بنر مخصوص برای قرار دادن در وب سایت خود دریافت می کنند.

نیازی به گفتن نیست ، اولین کاری که شما باید انجام دهید یافتن شرکتی است که می خواهید با آن شریک شوید و برای فروش محصولات یا خدمات آنها پذیرفته شوید. در حالی که این می تواند هر شرکتی باشد ، اطمینان حاصل کنید که این مشارکت با شما منصفانه است.

چگونه می توان به عنوان تاجر فروش درآمد کسب کرد؟

چگونه می توان به عنوان تاجر فروش درآمد کسب کرد؟

برخلاف شریک ، تاجر خالق محصول یا خدماتی است که باید تبلیغ شود. یک تاجر ابتدا باید سرمایه گذاری کند تا به اعضای برنامه وابسته پرداخت کند.

یک معامله گر همچنین باید کمیسیون های پرداخت را محاسبه کند. پرداخت بیشتر باعث جذب بیشتر افراد به فروش محصولات می شود.

با وجود این ، گزینه های مختلفی وجود دارد که یک شرکت می تواند به شرکای خود ارائه دهد. به عنوان مثال پاداش ، کوپن تخفیف برای مشتریان یا محصولات رایگان.

پرداختی ها

پرداختی ها

از آنجا که بازاریابی شرکت های وابسته مبتنی بر عملکرد هستند ، برخلاف کانال های دیگر ، ROI (بازگشت سرمایه) بالاتری را برای معامله گران به ارمغان می آورند. یعنی آنها هزینه مشتریان واقعی را می پردازند تا فقط بازدید.

بنابراین ، هنگامی که بیش از یک شریک در یک خرید شرکت داشته باشند ، ممکن است شرایط پیچیده شود. در ثانیه ، ممکن است شرایطی را تجربه کنید که شرکای دیگر برای مشتریانی که شرکای دیگر آورده اند ، کمیسیون درخواست کنند. یک برنامه وابسته خوب ، برنامه ای است که دارای توزیع چند کاناله باشد و در آن شرکایی که بیشترین ارزش را دارند ، بیشترین هزینه را دریافت کنند.

برخی از روشهای پرداخت معمول که توسط بازرگانان استفاده می شود:

 • CPS (هزینه هر فروش) – در ازای فروش یا درصدی از محصول / خدمات ، نرخ بالایی دریافت می کنید.
 • CPL (هزینه ایجاد مشتری) – برای هر مشتری تأیید و تکمیل شده ، حقوق دریافت می کنید.
 • CPC (هزینه به ازای هر کلیک) – بابت مراجعه به سایت تاجر با کلیک های تبلیغاتی به شما پرداخت می شود.
 • CPA (هزینه هر اقدام) – وقتی کاربران اقداماتی را که شما تبلیغ می کنید (تکمیل فرم یا پرسشنامه) کاربران به شما پرداخت می کنند.
شبکه ها

شبکه ها

بیشتر برنامه های وابسته از طریق یک شبکه شریک مدیریت و سازماندهی می شوند. این شبکه ها برای شرکا بسیار مفید هستند زیرا بانک اطلاعاتی مرکزی از بازرگانان موجود را ارائه می دهند. این پایگاه داده یافتن فرصت ها را برای شرکا آسان می کند.

همچنین به بازرگانان دسترسی گسترده ای به ناشران (مشترک) را می دهد. بازرگانان اغلب به ابزارهایی مانند پرداخت ، بازده ، ردیابی ، گزارش دهی و مدیریت شریک دسترسی دارند.

معروف ترین شبکه های شریک ، ShareASales ، Clickbank ، CJ و Amazon هستند که بعداً درباره برخی از آنها صحبت خواهیم کرد. با این حال ، اگر یک برنامه وابسته فردی را ترجیح می دهید ، شرکت هایی هستند.

مزایا و معایب بازاریابی شرکت های وابسته

مزایا و معایب بازاریابی شرکت های وابسته

مانند همه برنامه های بازاریابی ، بازاریابی وابسته دارای مزایا و معایب مختلفی است. در حالی که برنامه های وابسته به ویژه برای وبلاگ نویسان و کارآفرینان سودآور به نظر می رسند ، دانستن مزایا و معایب آن قبل از پیوستن به یک برنامه وابسته بسیار مهم است.

مزایای بازاریابی شرکت های وابسته

مزایای بازاریابی شرکت های وابسته

در اینجا مزایای بازاریابی شرکت های وابسته وجود دارد:

 • ارزان / کم هزینه اولیه: به طور کلی برای عضویت در یک برنامه وابسته نیازی به پرداخت هزینه نیست. اکثر شرکت های تابعه از خدمات و محصول مراقبت می کنند ، بنابراین شما نگران موجودی کالا یا انبار نخواهید بود.
 • آسان برای پیوستن: مانع ورود به یک برنامه وابسته بسیار کم است. تمام کاری که شما باید انجام دهید پر کردن یک فرم است. سپس می توانید بلافاصله تبلیغات محصولات را شروع کنید. با این حال ، شرکت در برخی از برنامه ها ممکن است دشوارتر از سایر برنامه ها باشد.
 • شما مجبور نیستید با حمل و نقل یا بازده محصول مقابله کنید: به عنوان یک شریک ، تنها چیزی که باید در آن تمرکز کنید تبلیغات تجاری است. فقط تاجر با کالا یا خدمات معامله می کند.
 • شما نیازی به ایجاد خدمات یا کالایی ندارید: همانطور که در مقاله بالا اشاره کردیم ، تمام کار
 • هیچ الزام خاصی وجود ندارد: تا زمانی که بتوانید به طور موثر محصولات یا خدمات شریک را تبلیغ کنید ، به هیچ آموزش یا مجوزی نیاز ندارید. (اما اینها به شما کمک می کند وب سایت خود را بسازید!)کاری که شما باید انجام دهید این است که برای مشتریان تبلیغ کنید. از آنجایی که افتتاح فروشگاه آنلاین شخصی شما تلاش زیادی خواهد برد ، تاجر برای هر چیز دیگری مراقبت خواهد کرد.
 • 24/7 درآمد کسب می کنید: درست مثل همه مشاغل آنلاین ، حتی در هنگام خواب می توانید بازاریابی وابسته انجام دهید!
معایب بازاریابی شرکت های وابسته

معایب بازاریابی شرکت های وابسته

اگرچه بازاریابی وابسته عالی به نظر می رسد ، اما کامل نیست. در اینجا برخی از مضرات بازاریابی شرکت های وابسته ذکر شده است:

 • افزایش تعداد مراجعه ممکن است زمان ببرد: ممکن است زمان لازم باشد تا یک شریک به تعداد کافی ارجاع برای کسب درآمد قابل توجه دست پیدا کند.
 • شما باید در بازاریابی اینترنتی مهارت داشته باشید: بله ، برای عضویت در شرکت وابسته نیازی به آموزش خاصی ندارید ، اما اگر می خواهید موفق باشید ، باید در بازاریابی اینترنتی مهارت داشته باشید (حداقل ها را باید بدانید).
 • شما به برخی از دانش برنامه نویسی نیاز دارید: برای افزودن پیوندهای وابسته و تبلیغات ، حتی در وب سایت ، وبلاگ یا لیست نامه های پستی خود ، باید دانش اساسی در مورد نحوه کار کد وب و نحوه قرارگیری آنها را داشته باشید.
 • محدودیت های تبلیغاتی وجود دارد: برخی از برنامه های وابسته دارای محدودیت های تبلیغاتی از جمله عدم اجازه بازاریابی از طریق ایمیل یا استفاده از تبلیغات PPC فقط با کلمات کلیدی خاص هستند.
 • شرایط پرداخت وجود دارد: بسیاری از برنامه های وابسته فقط زمانی پرداخت می کنند که مقدار معینی از فروش را انجام دهید یا درآمد کسب کنید.
مثالهای بازاریابی وابسته

مثالهای بازاریابی وابسته

شما اکنون می دانید بازاریابی شرکت های وابسته چیست ، اما نمی دانید چگونه ممکن است اتفاق بیفتد و آیا گیج شده اید؟

در اینجا دو نمونه از بازاریابی شرکت های وابسته آورده شده است:

1. تبلیغات ، بنرها

1. تبلیغات ، بنرها

این ساده ترین و بارزترین روش برای تبلیغات محصولات وابسته است. چه یک وبلاگ داشته باشید و چه یک وب سایت شخصی ، می توانید محصولات وابسته را با استفاده از تبلیغات بنر و قرار دادن آنها در سایت خود تبلیغ کنید.

بازدیدکنندگان علاقه مند به محصول / خدمات بر روی آگهی کلیک می کنند. بعد از اینکه آنها روی آگهی کلیک کردند ، به صفحه بازرگان هدایت می شوند که می توانند محصول یا خدمات را خریداری کنند. اگر فروش موفقیت آمیز باشد ، کارمزد نیز دریافت خواهید کرد.

2. افزودن پیوند به محتوای خود

2. افزودن پیوند به محتوای خود

روش دیگر برای تبلیغ محصولات یا خدمات وابسته تعبیه پیوند در محتوای خود است. این امر به ویژه اگر وبلاگ نویس یا خالق محتوا باشید بسیار مفید است.

یکی از متداول ترین روش ها برای این کار قرار دادن پیوند در یک مقاله به محصولی است که با موضوع مقاله مرتبط باشد. به همین ترتیب ، می توانید در مورد موضوعی خاص محتوا ایجاد کنید و پیوندهای وابسته به محصولی قرار دهید که برای خواننده یا کاربر مفید باشد.

استراتژی های مشارکت

بگذارید بگوییم شما یک وبلاگ نویس هستید. شما می خواهید با مارک هایی شریک شوید که محصولاتشان را در سایت خود تبلیغ می کنید. در اینجا مواردی ذکر شده است که می توانید برای افزایش شانس جذب مشتری انجام دهید.

1. محتوای عالی بنویسید

1. محتوای عالی بنویسید

یکی از مهمترین موارد برای یک مشارکت موفق ، محتوای خوب است.

اول از همه ، محتوای با کیفیت برای جذب خوانندگان وفادار و بازدید بالای وب سایت مهم است. این دو عامل تعیین کننده میزان درآمد شما از مشارکت شما خواهد بود.

دوم ، بازرگانان می خواهند با سازندگان محتوا که می دانند چه کاری انجام می دهند همکاری کنند. چه کسی می خواهد به محتوای کم کیفیت شناخته شود؟ هیچکس! بنابراین ، هم محتوای منظم و هم مقالات تبلیغاتی شما باید در بالاترین سطح باشند.

2. بهینه سازی SEO

2. بهینه سازی SEO

به عنوان یک بازاریاب شرکت وابسته ، کالای شما باید به همان اندازه برای بیشتر مخاطبان ممکن دیده شود. بهینه سازی خوب سئو روش خوبی برای دستیابی به این هدف است.

با بهینه سازی مناسب سئو ، به رتبه بندی بهتری در نتایج موتور جستجو خواهید رسید. بنابراین ، مقالات شما در جستجوهای مربوط به بازار شما مشاهده می شوند.

این کار را می توانید با تمرکز روی کلمات کلیدی مرتبط با محصولاتی که تبلیغ می کنید انجام دهید. سپس اصول SEO را مطالعه کنید ، محتوای خود را بهینه کرده و رشد بازدید را مشاهده کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEO ، مقالات ما را بخوانید.
3. استفاده از شبکه های اجتماعی

3. استفاده از شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای بازاریابی برای افزایش آگاهی از برند شما هستند. ایجاد محتوای با کیفیت در وب سایت خود کافی نیست.

پست های وبلاگ خود را در حساب های شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا بازدید بیشتری داشته باشید و مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنید. یک استراتژی ایجاد کنید تا مطمئن شوید پست های شما به اندازه کافی افراد را جذب می کند و تعامل کافی را دارند.

4. بیش فروشی

4. بیش فروشی

گران فروشی می تواند با فروش یک محصول گران قیمت ، در هزینه های بیشتری صرفه جویی کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما باید تأثیر بدی برای محصولات دیگر بگذارید. بلکه به مشتریان بگویید که چگونه استفاده از محصولات برتر به آنها کمک می کند تا نتایج بهتری کسب کنند.

بنابراین می توانید مشتریانی وفادار بدست آورید. اگر آنها فکر کنند ارزش پرداخت هزینه بیشتر برای محصول بهتر را دارد ، در آینده دوباره به سایت شما خواهند آمد.

اولین قدم های شما به عنوان یک شرکت وابسته

اولین قدم های شما به عنوان یک شرکت وابسته

در این مرحله ، باید بدانید که بازاریابی وابسته چیست و چه معایب و مزایایی دارد. بنابراین چگونه می توانید به عنوان یک شرکت وابسته درآمد کسب کنید؟

در واقع بسیار آسان است!

از آنجا که شما در مقایسه با سایر اقدامات آنلاین به چیزهای زیادی نیاز نخواهید داشت ، شروع کار در بازاریابی شرکت های وابسته بسیار آسان خواهد بود. اگرچه توصیه می شود حداقل یک وبلاگ یا وب سایت داشته باشید ، اما این یک شرط نیست.

برای شروع ماجراجویی بازاریابی وابسته خود:

 1. در یک بازار مستقر شوید. اگر روی یک بازار خاص تمرکز کنید ، شانس موفقیت شما بیشتر است.
 2. محصولات یا خدمات مربوط به بازار خود را جستجو کنید. در مورد شهرت این برنامه تحقیق کنید و دریابید که آنها چگونه با مشتریان و شرکای خود رفتار می کنند.
 3. تصمیم بگیرید که چگونه محصولات و خدمات وابسته را تبلیغ کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار در وبلاگ یا وب سایت است. با این حال ، می توانید از روش هایی مانند لیست های ایمیلی و تبلیغ محصولات وابسته برای مشترکان خود استفاده کنید.
 4. روش دیگر استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر یا اینستاگرام است.
 5. برای راه های موثر به اشتراک گذاری وب سایت ، وبلاگ یا پیوندهای وابسته ، برخی از استراتژی های بازاریابی اینترنتی را تحقیق و یاد بگیرید.
 6. از آنجا که از خانه خود درآمد کسب خواهید کرد ، ممکن است برای اطمینان از قانونی بودن تجارت خود مجوزهای کسب و کار و قوانین تجارت در منطقه خود را مرور کنید.
چند نمونه از وب سایت های بازاریابی شرکت های بزرگ تجاری

چند نمونه از وب سایت های بازاریابی شرکت های بزرگ تجاری

بازاریابی وابسته بسیار محبوب است و بسیاری از شرکای موفق در اینترنت وجود دارند.

در اینجا 3 نمونه از وب سایت های عالی بازاریابی وابسته به نظر ما وجود دارد:

Smart Passive Income (Pat Flynn)

Smart Passive Income

پت فلین از وبلاگ محبوب خود (Smart Passive Income) و پادکست (Smart Passive Podcast) خود برای تبلیغ محصولات و خدمات مشارکتی استفاده می کند.

دلیل موفقیت بسیار زیاد فلین این است که او فقط محصولی را توصیه می کند که به او علاقه و آشنایی بالایی داشته باشد. فلین معتقد است که شبکه های وابسته باید مقدار قابل توجهی از ارزش را ارائه دهند ، خواسته ها و نیازهای کاربران خود را درک کنند ، به عنوان مثال راهنمایی و آموزش دهند و در نهایت اعتماد قابل توجهی کسب کنند.

WebHostingSecretRevealed

WebHostingSecretRevealed (WHSR) نمونه ای از یک وب سایت وابسته است که بیشتر در محتوای میزبانی وب تمرکز دارد. WHSR معمولاً شامل بررسی ها ، مطالعات موردی ، مصاحبه ها و مقالات گسترده در مورد همه موارد مربوط به میزبانی وب است.

از آنجا که WHSR به ارائه بررسیهای جامع و دقیق در مورد شرکتهای میزبانی وب معروف است ، کاربران (براساس تجربه) به محصولات یا خدمات WHSR اعتماد خواهند کرد.

Pinch of Yum

Pinch of Yum

Pinch of Yum یک وبلاگ غذا است و توسط زن و شوهر لیندسی و بیورن استروم اداره می شود. آنها در طی 12 ماه در وبلاگ های مواد غذایی 802144.55 دلار درآمد کسب کردند.

آنها از طریق تبلیغات ، محتوای حمایت شده و مشارکت مشترک با آمازون به چنین موفقیتی دست یافته اند. البته کلید موفقیت آنها محتوای با کیفیت وبلاگ است.

بهترین شبکه های وابسته

بهترین شبکه های وابسته

اگر نمی توانید انتظار شریک شدن داشته باشید ، حتما این برنامه ها را بررسی کنید. هر کدام مزایای خاص خود را دارند و می توانند مکانی عالی برای شروع کسب درآمد با وب سایت خود باشند. اکنون که آموختید بازاریابی شرکت های وابسته چیست ، وقت آن است که برنامه های وابسته را بررسی کنید.

1. Amazon Associates

Amazon Associates

آمازون با نمایش تبلیغات در سایت شما یک برنامه وابسته ارائه می دهد. برای هر خریدی که از طریق این لینک انجام می شود ، هزینه ارجاع دریافت خواهید کرد.

استفاده از Amazon Associated آسان است زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که از وب سایت ثبت نام کنید ، منتظر تأیید شوید و منتظر بمانید تا درآمد کسب کنید.

محبوبیت بسیار زیاد آمازون یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید. این یک سرویس قابل اعتماد خواهد داشت و بازدیدکنندگان شما می توانند از گزینه های مختلف محصول در سایت خود لذت ببرند – همچنین شانس فروش را افزایش می دهند.

علاوه بر این ، شما می توانید بنر را برای نمایش محصولات مربوط به مقدار خود سفارشی کنید. اگر در مورد موتورسیکلت وبلاگ دارید ، مردم قطعات موتور سیکلت ، کلاه ایمنی ، کت و غیره را دوست دارند. محصولات را مشاهده خواهید کرد.

3. Commission Junction

CJ یک شرکت تبلیغاتی وابسته گرا است. این به شرکا و بازرگانان کمک می کند تا بهترین مشارکت ها را پیدا کنند.

نه تنها ارتباط شما را با بازرگانان برقرار می کند ، بلکه کمیسیون اتصال برای کمک به مخاطبان بیشتر به شما کمک حرفه ای می کند. خوشبختانه شما می توانید از چنین سرویسی به صورت رایگان استفاده کنید.

هنوز هم ، این شرکت نمی خواهد شما با یک مارک تجاری واحد بمانید ، بلکه تجارت خود را از طریق بازاریابی وابسته رشد دهید. این بدان معناست که شما به شراکت با مارک های بزرگتر نزدیک می شوید که با رشد بیشتر هزینه بیشتری پرداخت می کنند.

نتیجه :

در این مقاله ، شما یاد گرفتید که بازاریابی وابسته چیست. به عنوان یک شرکت وابسته ، می توانید از وب سایت خود درآمد منفعل کسب کنید. با رشد مخاطبان ، درآمد شما افزایش می یابد.

به یاد داشته باشید که شما باید در مورد جایگاه انتخابی خود پرشور و آگاه باشید. اگر مطالعه سرگرمی مادام العمر بوده است ، ممکن است یک وبلاگ کتاب برای شما مناسب باشد ، یا اگر به بازی های ویدیویی علاقه مند هستید ، ایجاد یک وب سایت بازی (یا یک سرور) می تواند نقطه شروع خوبی باشد.

در اینجا آنچه می توانید برای عضویت در یک برنامه وابسته انجام دهید:

 1. شرکتی را پیدا کنید که دوست دارید با آن شریک شوید یا به یک شبکه مشارکت بپیوندید.
 2. در صورت امکان از شرکت در ارتباط باشید و در مورد مشارکت خود صحبت کنید.
 3. تبلیغات را در وب سایت خود نمایش داده و برند را تبلیغ کنید. در این مقاله از استراتژی ما استفاده کنید تا شانس خود را برای درآمدزایی افزایش دهید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *