افزونه های وردپرسی

افزونه های وردپرسی چیست؟ چه کار میکند؟

تاریخ انتشار: 3-اردیبهشت-1400

دسته بندی: وردپرس

نصب افزونه در سایت وردپرس برای بسیاری از کاربران وردپرس کار ساده ای است. با این حال ، اگر یک مبتدی هستید ، ممکن است به دنبال روش های ساده نصب پلاگین باشید. این افزونه ها به وبلاگ نویسان و توسعه دهندگان کمک می کند تا سایت های وردپرسی خود را تغییر دهند و ویژگی های اضافی را به سایت وردپرس اضافه کنند ، از جمله روش های پرداخت ، سبد خرید ، فرم ها ، دوره های آنلاین و موارد دیگر.

به عنوان یک کاربر وردپرس ، نمی توانید اهمیت افزونه ها را نادیده بگیرید زیرا این ویژگی ها باعث افزایش عملکرد سایت شما می شوند ، از امنیت گرفته تا بهبود سرعت وب سایت. آنها همچنین با حذف نیاز به نوشتن کد ، به افزودن ویژگی های جدید کمک می کنند.

قبل از اینکه به مراحل دقیق گام به گام راه اندازی پلاگین بپردازیم ، بیایید ابتدا در مورد پلاگین ها بیشتر بدانیم.

افزونه های وردپرسی چیست؟

افزونه های وردپرسی چیست؟

افزونه های وردپرس چیست؟ چه کار میکند؟

افزونه های وردپرسی نرم افزاری است که بیشتر به زبان PHP نوشته شده و هدف آن افزودن یا افزایش کارایی در وب سایت وردپرس است. ویژگی های جدید را می توان به سرعت از طریق یک افزونه به سایت / وبلاگ وردپرس اضافه کرد.

وردپرس یکی از بهترین و معروف ترین CMS های موجود در بازار است (سیستم مدیریت محتوا). دلیل اصلی این امر استفاده از افزونه هایی است که به کاربران کمک می کند تا سایت ها را متناسب با نیاز خود پیکربندی کنند. پلاگین ها با افزودن ویژگی های هیجان انگیزی که در تنظیمات اصلی وردپرس یافت نمی شوند ، ظاهر و عملکرد جدیدی به سایت شما اضافه می کنند.

انتخاب پلاگین مناسب برای وب سایت خود ضروری است ، زیرا برخی از افزونه ها می توانند در سایت شما مشکل ایجاد کنند.

به یاد داشته باشید ، کاربران وردپرس فقط می توانند افزونه های مورد نظر خود را در وب سایت وردپرس خود میزبان (WordPress.org) بارگذاری کنند. وب سایتی که در WordPress.com میزبانی شده است محدودیت هایی در افزونه ها دارد.

پلاگین های رایگان و پولی

پلاگین های رایگان و پولی

افزونه های رایگان:

وردپرس شامل افزونه های رایگان است که به بهترین وجهی می تواند متناسب با نیازهای کاربران باشد. فهرست وردپرس به تنهایی میزبان بیش از 50 هزار افزونه است که می تواند به کاربران در ایجاد گالری ها ، بهینه سازی صفحات وردپرس ، ایجاد فرم ها و موارد دیگر کمک کند.

اعضای انجمن وردپرس این افزونه ها را ایجاد می کنند. هنگام نصب وردپرس بر روی سایتی ، به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار می گیرد. پس از بررسی مهم ، این افزونه ها در مخزن افزونه های وردپرس ذکر شده اند.

هر زمان که بخواهید می توانید یک افزونه نصب کنید. از آنجا که هر پلاگین نیاز منحصر به فرد خاصی را برآورده می کند ، به دلایل مختلف کاربران آن را نصب می کنند. برخی از نمونه های پلاگین رایگان Really Simple SSL ، Akismet ، Contact Form 7 و WP Super Cache هستند.

همراه با وردپرس ، بسیاری از توسعه دهندگان و طراحان پلاگین های رایگان را به عنوان بخشی از خدمات توسعه وب سایت خود ارائه می دهند.

مطلب پیشنهادی:ایجاد نقشه سایت وردپرس

بیایید اکنون در مورد پلاگین های پولی صحبت کنیم.

پلاگین های پولی:

کاربر وردپرس می تواند افزونه های برتر را از طراحان و توسعه دهندگان وردپرس شخص ثالث خریداری کند و از چند دلار تا چند صد دلار پرداخت کند. تعیین قیمت به ویژگی های اضافی همراه آن از جمله به روزرسانی منظم و پشتیبانی مشتری بستگی دارد.

شاید از خود بپرسید که آیا از افزونه های رایگان یا پولی در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟ نگران نباشید ، این بخش بعدی به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید.

کاربر وردپرس چه افزونه هایی را باید در نظر بگیرد؟

کاربر وردپرس چه افزونه هایی را باید در نظر بگیرد؟

افزونه های رایگان در مخزن WordPress.org قبل از اینکه در دسترس کاربران قرار بگیرند باید معیارهای خاصی را داشته باشند. با این حال ، حتی اگر افزونه ها از این معیارها عبور کنند ، تضمین نمی شود که کد آنها به خوبی نوشته و بهینه شود. کد نادرست نوشته شده می تواند بر عملکرد وب سایت شما تأثیر بگذارد و منافذ امنیتی ایجاد کند.

اکثر افزونه های رایگان حتی فاقد مستندات لازم برای اجرای افزونه هستند که استفاده از آن را دشوار می کند. با این حال ، همه پلاگین های رایگان از نظر کیفیت پایین نیستند. بسیاری از افزونه های رایگان (دایرکتوری وردپرس / شخص ثالث) وجود دارد که می تواند به شما در دستیابی به عکسهای مختلف در وب سایت خود به صورت زیبا و رایگان کمک کند.

گاهی اوقات توسعه دهندگان پلاگین پولی نسخه اصلی افزونه خود را نیز به صورت رایگان ارائه می دهند. با این حال ، شما باید افزونه پولی را برای قابلیت های پیشرفته خریداری کنید.

اگر یک افزونه رایگان نیازهای شما را برآورده کند ، دیگر نیازی به خرید افزونه پولی نیست. با این حال ، اگر افزونه رایگان متناسب با نیاز شما نیست ، به دنبال افزونه پولی باشید.

قبل از نصب یک افزونه ، توجه داشته باشید و مطمئن شوید با نسخه وردپرسی که استفاده می کنید سازگار است. همچنین ، با مشاهده رتبه بندی و بررسی ، خصوصاً هنگام ارزیابی افزونه های رایگان شخص ثالث ، موارد گزارش شده توسط کاربران موجود را کنترل کنید. اطمینان حاصل کنید که استفاده از آنها ایمن است و آنها را از منبع معتبری دریافت می کنید.

بیایید اکنون ببینیم که یک سایت وردپرس باید چند افزونه داشته باشد.

چند افزونه وردپرس باید نصب کنید؟

چند افزونه وردپرس باید نصب کنید؟

برای هر عملکردی یک پلاگین وجود دارد. بنابراین ، چه تعداد افزونه باید یک کاربر وردپرس در یک سایت نصب کند؟ پاسخ ممکن است برای شما کاملاً تعجب آور باشد.

حقیقت این است که هرچه افزونه های سایت کمتری داشته باشد ، سرعت بارگذاری و عملکرد سایت بهتر است. استفاده بیش از حد از افزونه ها می تواند عملکرد وب سایت را کند کند.

بخوانید تا متوجه شوید چرا:

استفاده از افزونه وردپرس همیشه تصمیم درستی نیست ، مخصوصاً اگر فقط به این کار نیاز دارید که عملکردهای کوچکی به وب سایت خود اضافه کنید زیرا این افزونه ها به عنوان کد کار می کنند. اگر می دانید چگونه کدگذاری کنید ، می توانید با افزودن دستی کدها به پرونده های اصلی وردپرس ، ویژگی های لازم را برای انجام یک کار خاص و بدون نصب پلاگین اضافه کنید.

افزودن افزونه ها به معنی افزایش تعداد کد در سایت شما است. بنابراین ، اگر کد نویسی اشتباه شود یا افزونه به روز نباشد و با نسخه سایت شما سازگار نباشد ، بر سرعت بارگذاری سایت شما تأثیر می گذارد. همچنین ، ممکن است زمان بیشتری برای انجام عمل مورد نظر طول بکشد.

اکثر افزونه های موجود در پوشه وردپرس به خوبی کدگذاری شده اند. اگر از افزونه های وردپرس در مخزن وردپرس استفاده می کنید ، احتمال زیادی وجود دارد که باعث کند شدن عملکرد سایت شما نشود. البته توجه داشته باشید که افزونه ها توصیه نمی شوند مگر اینکه لازم باشد.

چگونه پلاگین های وردپرس را نصب کنیم؟

چگونه پلاگین های وردپرس را نصب کنیم؟

اگر در وردپرس تازه وارد هستید ، ممکن است تنظیم افزونه را یک کار دلهره آور بدانید. با این حال ، این بخش شما را در روند گام به گام راهنمایی می کند.

در این راهنما ، نحوه نصب افزونه های رایگان و پولی را خواهید آموخت. ما در مورد سه روش نصب افزونه های وردپرس در سایت شما بحث خواهیم کرد. این شامل نصب پلاگین رایگان ، نصب پلاگین پولی و نصب دستی افزونه های وردپرس با استفاده از FTP است.

روش های نصب افزونه های وردپرس:

روش های نصب افزونه های وردپرس:

 1. نصب پلاگین رایگان از طریق مخزن وردپرس
 2. نصب پلاگین با استفاده از گزینه بارگزاری افزونه
 3. نصب دستی افزونه های وردپرس با استفاده از FTP

بیایید نگاهی به هر سه روش نحوه نصب افزونه های وردپرس بیندازیم.

با استفاده از پیشخوان مدیر وردپرس و استفاده از گزینه “جستجوی پلاگین” یک افزونه رایگان نصب کنید.

نصب افزونه از پیشخوان

این روش اول نصب پلاگین رایگان از مخزن افزونه وردپرس از طریق ناحیه مدیریت / داشبورد وردپرس است. هنگام نصب وردپرس ، این فهرست بلافاصله قابل دسترسی است. آنها می توانند بلافاصله از طریق صفحه کنترل مدیر به جستجوی محتوای خود بپردازند. تنها محدودیت این است که این افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس قرار داشته باشد که فقط دارای افزونه های رایگان است. برای یادگیری نحوه نصب پلاگین رایگان با استفاده از جستجوی داخلی در افزونه ، این فرایند را دنبال کنید.

 1. نشانگر خود را در بخش «افزونه ها» در بخش مدیریت وردپرس خود قرار دهید. اکنون ، بر روی “افزودن جدید” کلیک کنید.
 2. با وارد کردن نام پلاگین ، نام نویسنده یا عملکردی که به دنبال آن هستید در نوار جستجوی پلاگین در بالا سمت چپ، پلاگین را جستجو کنید.
 3. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یادداشت ها و اسناد نصب ، از میان نتایج مختلف اسکن که ظاهر می شوند ، بر روی یک افزودنی کلیک کنید. به عنوان مثال ، اگر به دنبال یک افزونه بهینه سازی بصری هستید ، پلاگین محبوب وردپرس برای فشرده سازی تصاویر WP Smush است.
 4. برای نصب افزونه روی دکمه “نصب” کلیک کنید. پس از نصب کامل ، دکمه “نصب” به یک دکمه “فعال سازی” تبدیل می شود. بر روی دکمه “فعال سازی” کلیک کنید تا افزونه وردپرس فعال شود.
 5. پس از کلیک بر روی دکمه “فعال سازی” ، افزونه شما آماده استفاده خواهد بود. اکنون نصب کامل افزونه رایگان وردپرس را فرا گرفته اید. آیا به سادگی جستجو و بارگذاری نیست؟
با استفاده از گزینه “بارگزاری افزونه” یک افزونه نصب کنید:

با استفاده از گزینه “بارگزاری افزونه” یک افزونه نصب کنید:

بارگزاری افزونه

آیا می دانید چگونه می توان افزونه ای را در سایت وردپرسی نصب کرد که در فهرست وردپرس شما نباشد؟ یک کاربر وردپرس باید این افزونه ها را از یک توسعه دهنده شخص ثالث خریداری کند و سپس آنها را به عنوان یک فایل zip از منبع بارگیری کند. سپس کاربران می توانند فایل zip را بارگذاری کرده و مراحل زیر را با استفاده از گزینه بارگزاری افزونه دنبال کنند.

 1. به قسمت “افزونه ها” در قسمت صفحه داشبورد خود بروید. اکنون ، بر روی “افزودن” کلیک کنید.
 2. روی “بارگزاری افزونه” واقع در بالای صفحه کلیک کنید. فایل zip افزونه را از سیستم خود انتخاب کنید. وردپرس فایل را از رایانه شما در سرور بارگذاری می کند. پس از انتخاب پرونده ، روی دکمه “نصب” کلیک کنید.
 3. فایل zip افزونه را از رایانه بارگذاری کنید
 4. پس از نصب موفقیت آمیز ، اعلانی با عنوان “پلاگین با موفقیت نصب شد” ظاهر می شود.
 5. پیام با موفقیت نصب شد.
 6. بر روی دکمه “فعال کردن پلاگین” کلیک کنید تا پلاگین با موفقیت فعال شود. افزونه شما آماده استفاده است.
با استفاده از FTP افزونه های وردپرسی را به صورت دستی نصب کنید:

با استفاده از FTP افزونه های وردپرسی را به صورت دستی نصب کنید:

نصب افزونه با ftp

نصب پلاگین های رایگان و پولی از داشبورد وردپرس نسبتاً آسان است. با این حال ، روش سوم نیاز به داشتن دانش فنی در کاربر برای نصب دستی افزونه با استفاده از نرم افزار FTP مانند FileZilla دارد. قبل از نصب افزونه با این روش ، یک کاربر وردپرس باید با انتقال فایل با استفاده از FTP آشنا باشد. این روش زمانی مفید است که شما نیاز به نصب یک افزونه در خارج از قسمت مدیریت وردپرس (داشبورد) دارید.

با این حال ، اگر مبتدی هستید ، به یاد داشته باشید قبل از نصب افزونه نسخه پشتیبان تهیه کنید. برخی از افزونه ها با نسخه های وردپرس سازگار نیستند یا ایمن نیستند و نصب این افزونه ها می تواند به سایت شما آسیب برساند.

برای نصب دستی افزونه های وردپرس با استفاده از نرم افزار FTP ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. ابتدا فایل zip افزونه را بارگیری کنید. همچنین می توانید یک فایل zip با افزونه های رایگان از مخزن WordPress.org دریافت کنید. پس از داشتن فایل zip ، آن را روی سیستم خود باز کنید. پوشه استخراج شده پوشه ای است که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در پوشه افزونه های وردپرس خود بارگذاری کنید.
 2. می توانید از طریق مدیر FTP به سرور خود دسترسی پیدا کنید. برای جزئیات ورود FTP با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید. FTP را در رایانه خود باز کرده و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم (نام کاربری و رمز عبور) ارائه شده توسط ارائه دهنده میزبانی خود ، به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، به پوشه “/ wp-content / plugins /” در سایت خود بروید.
 3. اکنون پوشه استخراج شده افزونه را در پوشه “/ wp-content / plugins /” سرور خود بارگذاری کنید. پس از بارگذاری پوشه پلاگین در سرور ، این افزونه با موفقیت در سایت وردپرس شما بارگذاری می شود. به بخش “افزونه ها” در پیشخوان وردپرس خود بروید و پلاگین نصب شده را در لیست پیدا کنید.
 4. روی دکمه “فعال سازی” در زیر پلاگین کلیک کنید. افزونه شما آماده استفاده است. تنظیمات را بر اساس نیازهای خاص خود پیکربندی کنید.

یک کاربر وردپرس می تواند با استفاده از FTP به صورت دستی یک افزونه نصب کند.

نتیجه

در این مقاله ، ما سه روش نصب افزونه های وردپرسی را با جزئیات شرح داده ایم. این شبیه نصب قالب در وردپرس با استفاده از سه روش مختلف است. بدون شک ، افزونه ها عملکرد یک وب سایت وردپرس را بهبود می بخشند. تنها با چند کلیک می توانید ویژگی های نامحدودی را به وب سایت خود اضافه کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *