5 ابزار برتر مدیریت رسانه های اجتماعی – 2021

تاریخ انتشار: 4-اردیبهشت-1400

دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ, سئو

“رسانه های اجتماعی” هم به بخشی مهم از زندگی فردی ما تبدیل شده و هم به یکی از کانالهای اصلی فعالیتهای بازاریابی ما تبدیل شده است. در دسترس بودن در هر سیستم عامل به معنای یک برنامه کاری بسیار شلوغ و تغییر سریع مطالب برای همه است. بنابراین ، حتی مدیریت حساب های رسانه های اجتماعی ما هم اکنون به خودی خود یک تلاش است.

در این مرحله ، ابزارهای دیجیتال ، که برای مدیریت فرایندها تولید می شوند ، به کمک ما می آیند. من می خواستم آنچه را که بیشتر از همه در این نرم افزارهای مبتنی بر موبایل ، دسک تاپ و اینترنت دوست دارم و آنچه به نظر من مفید است با شما در میان بگذارم و در مدیریت برند در شبکه های اجتماعی سهیم باشم.

بیایید فوراً شروع کنیم.

مدیریت رسانه های اجتماعی

1) HootSuite 

1) HootSuite 

HootSuite اولین برنامه ای است که می خواهم به آن اشاره کنم و از نظر من یکی از مفیدترین برنامه ها است. HootSuite را می توان به عنوان شناخته شده ترین برنامه در مدیریت رسانه های اجتماعی تعریف کرد. در این سیستم عامل می توانید پروفایل های اجتماعی مورد نظر خود را اضافه کرده و همزمان حساب های خود را مدیریت کنید. این از نظر مدیریت زمان و سازماندهی یک مزیت واقعی است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید در تمام پروفایل های خود سهیم شوید ، به جای اینکه یک به یک وارد شوید ، می توانید وارد HootSuite شوید ، پروفایل های مورد نظر خود را انتخاب کرده و به طور همزمان به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از ویژگی های خوب HootSuite این است که می توانید محتوای برنامه ریزی شده را تنظیم کنید.

می توانید پست هایی را که می خواهید ارسال کنید به تاریخ و ساعت مورد نظر خود تنظیم کنید. این وضعیتی است که به طور قابل توجهی زمان شما را در سیستم عامل های اجتماعی کاهش می دهد و کارایی زمانی شما را افزایش می دهد.

در پلتفرمی که می توانید حساب های Facebook ، Instagram ، YouTube ، LinkedIn ، Twitter و Pinterest خود را مدیریت کنید ، می توانید در مجموع با بیش از 20 برنامه ادغام شوید. خدمات پیش برنامه ریزی محتوای اینستاگرام که اخیراً از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است ، از جمله مزایای Hootsuite است. در مرحله تولید محتوا ، می توانید به راحتی تصاویر را مستقیماً از رایانه خود ، از کتابخانه محتوا یا از بایگانی مبتنی بر ابر که به سیستم عامل متصل می کنید بارگذاری کنید.

جدا از همه اینها ، امکان دسترسی به ویژگی هایی مانند مدیریت جعبه پیام برای استفاده حرفه ای ، ایجاد کمپین ها و گزینه های مختلف گزارش در برنامه های پرداخت مختلف وجود دارد. HootSuite 30 روز دوره آزمایشی رایگان دارد تا ببیند آیا طرحی که انتخاب کرده اید برای شما مناسب است یا خیر. اینکه چند حساب کاربری در شبکه های اجتماعی می خواهید متصل شوید و تیم شما چند نفر است از معیارهایی است که اولویت شما را در اینجا تعیین می کند.

2) Buffer 

2) Buffer 

Buffer ، یکی از شناخته شده ترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی ، از نظر مفهومی شبیه Hootsuite است ، اما با تفاوت های کوچک و رابط کاربری جالب خود برجسته است. این سرویس خدمات خود را در 2 صفحه مختلف ارائه می دهد: انتشار برای به اشتراک گذاری پست و تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری. بسته به نیاز شما امکان خرید این بسته ها بصورت جداگانه وجود دارد. ایجاد تقویم محتوا با تنظیم حساب های Facebook ، Instagram ، Twitter ، LinkedIn و Pinterest با استفاده از Publishing امکان پذیر است.

می توانید مدت زمان مورد نظر خود را به عنوان تاریخ و زمان تعیین کنید و با برنامه ریزی قبلی پست های خود را به اشتراک بگذارید. این ویژگی که بیشتر برای استفاده شرکتی و حرفه ای جذاب است ، از نظر مدیریت زمان و سازماندهی بسیار مفید به نظر می رسد.

اگر به سوال اینستاگرام برسیم ، امکان برنامه ریزی ، به اشتراک گذاری و سپس تنظیم پست های IG خود با Buffer وجود دارد. برای استوری های اینستاگرام خود می توانید تقویم محتوای خود را نیز با استفاده از این ابزار برنامه ریزی کنید. پیش از این ، هیچ ویژگی مانند تنظیم خودکار اشتراک گذاری در سیستم وجود ندارد ، اما می توان آن را به عنوان یک ویژگی خوب در نظر گرفت که Buffer با فرا رسیدن زمان اشتراک ، یک یادآوری برای شما ارسال می کند.

از طرف دیگر ، سرویس Buffer’s Analytics گزینه های تجزیه و تحلیل و سفارشی سازی عمیق تری را برای هر حساب رسانه اجتماعی ارائه می دهد تا بتوانید عملکرد خود را با جزئیات بیشتری فراتر از گزارش های سطح پایین بررسی کنید. همچنین می توانید از طریق پنل به اطلاعات تعداد دنبال کنندگان ، عملکرد استوری های اینستاگرام و دستورالعمل های مفید مانند بهترین ساعات برای به اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید.

قبل از خرید می توانید با استفاده از یک دوره آزمایشی 14 روزه ، ویژگی های آن را کشف کنید.

مدیریت رسانه های اجتماعی

3) Zoho Social

3) Zoho Social

Zoho Social که از نظر مدیریت و نظارت بر شبکه های اجتماعی برجسته است ، یکی از ابزارهای مفید برای مشاغل و آژانس ها است. با استفاده از این ابزار که می توانید حساب های فیس بوک ، توییتر ، LinkedIn ، Google برای Google My Business و اینستاگرام خود را مدیریت کنید ، با تعیین توالی روز و ساعت در تقویم هنگام برنامه ریزی برای ارسال ها ، ردیابی و سازماندهی کل روند به صورت تیمی آسان تر می شود. علاوه بر این ، به لطف ویژگی “توقف” که می توانید در صورت بحران از آن استفاده کنید ، می توانید تمام ارسال های آینده نگرانی خود را به حالت تعلیق درآورید.

Zoho که امکان ارسال پست های اینستاگرام را نیز فراهم می کند ، در اینجا قوانینی وضع کرده است. در حالی که حساب های تجاری را می توان با تصاویر یا فیلم های جداگانه در Zoho Social به اشتراک گذاشت ، شما باید برای چندین اشتراک بصری از برنامه تلفن همراه Zoho و Instagram استفاده کنید. برای حساب های Creator ، در هر شرایطی باید از قسمت تلفن همراه استفاده کنید.

به لطف گوش دادن به شبکه های اجتماعی با Zoho ، می توانید پیروانی را که از کانال های مختلف با شما تعامل دارد به عنوان یک حساب واحد تعریف کنید و ببینید که آنها قبلاً با نام تجاری شما چه تعامل داشته اند. با ویژگی CRM ، می توانید اقدامات خاصی مانند پسندیدن و اشتراک مجدد را به عنوان یک قاعده تنظیم کرده و مجموعه مشتری بالقوه خود را گسترش دهید.

4) Sendible

4) Sendible

در این مقاله ، که در آن سعی می کنم ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی را گرد هم بیاورم که دارای ویژگی هایی هستند که تا حد امکان با یکدیگر متفاوت هستند و شما می توانید با توجه به نیاز خود ارزیابی کنید ، بستر دیگری که می توانم به شما توصیه کنم Sendible است.

با یک رابط کاربری ساده و کاربرپسند ، حساب های Sendible در شبکه های اجتماعی که می توانید مدیریت کنید شامل Facebook ، Twitter ، Instagram ، YouTube ، LinkedIn ، Pinterest و Google My Business است. همچنین می توانید نظرات مربوط به تبلیغات فیس بوک خود را مدیریت کنید ، با Google Analytics و همچنین سایت های وبلاگ مانند WordPress و Medium ادغام شوید.

همانند سایر ابزارها ، امکان ایجاد پست های اینستاگرامی خود با Sendible وجود دارد که به شما امکان می دهد حساب های رسانه های اجتماعی خود را همزمان مدیریت کنید ، زمان آینده را تنظیم کنید ، تقویم را پیگیری کنید و گزارش ها را بدون نیاز به سرویس شخص ثالث ایجاد کنید. علاوه بر این ، با ویرایشگر تصویری ارائه شده در ابزار ، می توانید پست های خود را مطابق با سیستم عامل اندازه کنید یا با یکپارچه سازی Canva پست های جدیدی در همان رابط ایجاد کنید. افزودن مکان ، هشتگ و اولین نظر به پست های اینستاگرام خود از جمله خدمات ارائه شده توسط Sendible است.

مطلب پیشنهادی:مخلوط بازاریابی

با وجود برنامه های پرداخت متفاوت ، بسته به تعداد افراد تیم شما و تعداد حساب هایی که می خواهید اضافه کنید ، Sendible می تواند گزینه خوبی باشد ، به ویژه برای تیم های شلوغ و آژانس هایی که حساب های مشتری را مدیریت می کنند. همچنین می توانید از دوره آزمایشی رایگان برای آزمایش مناسب بودن خود استفاده کنید.

مدیریت رسانه های اجتماعی

5) Sprout Social

5) Sprout Social

Sprout Social ، که به شما امکان می دهد تمام حساب های رسانه های اجتماعی خود مانند HootSuite را در یک صفحه مدیریت کنید ، از جمله پنل هایی است که خدمات پیشرفته ای را به ویژه از نظر شرکت ارائه می دهد. با ویژگی هایی که ارائه می دهد ، می توان گفت که این یک ابزار مفید نه تنها برای مدیران حساب شبکه های اجتماعی بلکه برای مدیریت مشتری ، تحلیلگران و استراتژیست های شبکه های اجتماعی است.

علاوه بر حساب های فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، LinkedIn ، Pinterest و YouTube ، به اشتراک گذاری به روزرسانی ها و مدیریت نظرات برای حساب Google My Business با بسیاری از ادغام ها امکان پذیر است.

برای ایجاد پست های اینستاگرامی در SproutSocial ، باید یک حساب کاربری داشته باشید و مشخصات کسب و کار خود را به سیستم عامل پیوند دهید. پس از این مرحله ، می توانید پست های خود را در صفحه آماده کرده و به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید پست های خود را برای اشتراک گذاری بعداً تنظیم کنید ، باید این کار را در برنامه تلفن همراه SproutSocial انجام دهید. به عبارت دیگر ، شما باید پست ها را از روی دسک تاپ آماده کنید و زمان بندی را از برنامه تلفن همراه تعیین کنید.

اگرچه به نظر می رسد این یک مقدار چالش باشد ، اما اولویت بندی نیازهای خود با مشاهده سایر ویژگی های پنل ، سالم تر خواهد بود. با تشکر از ویژگی شنیداری اجتماعی SproutSocial ، ممکن است پیگیری آنچه در رسانه های اجتماعی درباره آن صحبت می شود ، به ویژه در مورد موضوعاتی که شما را مورد توجه قرار می دهند ، یکی از آنها باشد. همچنین ، اگر در پنل تیم ایجاد می کنید ، محتوای خود را از مراحل تأیید عبور می دهید ، رقبای خود را دنبال می کنید و جعبه های پیام را مدیریت می کنید ، قطعاً می توانید نگاهی به این سیستم عامل بیندازید.

شما می توانید با استفاده از یک دوره آزمایشی رایگان برنامه متناسب با شما را در SproutSocial تعیین کنید ، برنامه ای که می تواند توسط موسسات با بودجه بالاتر استفاده شود.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *