بهترین ابزارهای پولی و رایگان SEO سال 2021

بهترین ابزارهای پولی و رایگان SEO سال 2021

تاریخ انتشار: 8-اردیبهشت-1400

دسته بندی: سئو
بهترین ابزارهای پولی و رایگان SEO

بهترین ابزارهای پولی و رایگان SEO

امروزه صدها ابزار سئو وجود دارد که می توانیم آنها را بصورت پولی و رایگان استفاده کنیم. هر ابزاری مزایای خاص خود را دارد و با نقاط مختلف خودنمایی می کند. بنابراین ، از کدام ابزارها می توانید برای ایجاد تغییر و افزایش عملکرد در کارهای معمول SEO خود استفاده کنید؟ ما با ارزش ترین و رایگان ترین ابزار SEO سال 2021 را برای شما گردآوری کرده ایم.

ابزارهای SEO رایگان

ابزارهای SEO رایگان

ابزارهای پولی و رایگان SEO

ابزارهای رایگان سئو ، که بیشتر برای استفاده در مطالعات مبتدی سئو مناسب هستند ، می توانند در مورد بسیاری از موضوعات ، البته محدود ، ایده ای در اختیار متخصصان سئو قرار دهند. اکثر برنامه های رایگان جستجوگرها محدودیت های مختلفی دارند ، ممکن است برای رفع محدودیت ها مجبور به پرداخت هزینه باشید. برخی از آنها برجسته هستند زیرا کاملا رایگان هستند. بیایید با بررسی ابزارهای کاملاً رایگان شروع کنیم:

Google Search Console

این ابزار که قبلاً با نام Google Webmaster Tools شناخته می شد ، در 20 مه 2015 به عنوان کنسول جستجوی گوگل نامگذاری شد.

کنسول جستجوی گوگل یکی از ابزارهای رایگان با عملکردهای اساسی است که قطعاً باید از آن استفاده کنید. علاوه بر فراهم آوردن فرصت های بررسی گسترده برای وب سایت ، به شما امکان می دهد.

در مورد موضوعات بسیار مهمی مانند راه اندازی پیوندهای سایت ، ویرایش نمایه بک لینک ، آزمایش پرونده های robots.txt و sitemap.xml ، سازگاری تلفن همراه و شناسایی صفحات گمشده در همان زمان ، Google Search Console که به شما امکان می دهد با سایر محصولات Google مانند Google Analytics ارتباط برقرار کنید ، یکی از ابزارهای SEO رایگان است که قطعاً باید استفاده کنید.

The Topic Explorer

The Topic Explorer

ابزار کلمات کلیدی معنایی توسط Seomonitor.co توسعه یافته است. این با عمق کلمات کلیدی و توانایی ایجاد ارتباط معنایی بین کلمات کلیدی برجسته است. اگر مشتری Seomonitor.com هستید ، می توانید جستجوی کلمات کلیدی را که از طریق این ابزار انجام می دهید به عنوان یک کلمه کلیدی هدف به پروژه های خود اضافه کنید.

این واقعیت که می تواند تغییرات حجم جستجوی کلمات کلیدی را در طول سال نشان دهد ، یکی از بزرگترین مزیت ها است.

به عنوان مثال ، شما ممکن است با محافظه کارانه در حال رتبه بندی در مورد کلمه کلیدی “محاسبه اعتبار” باشید ، اما مردم به طور فزاینده ای از کلمه “مقایسه اعتبار” به جای این کلمه کلیدی استفاده می کنند. ما به شما توصیه می کنیم که به طور منظم از این ابزار استفاده کنید ، زیرا Topic Explorer به شما امکان دیدن چنین جزئیاتی را می دهد. حتی اگر مشتری Seomonitor.com نیستید ، می توانید تا حدودی به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

seo

Google Analytics

Google Analytics

دید وب سایت شما در موتورهای جستجو چگونه است؟ چند بازدید کننده دارید؟ چطور می توانید با هماهنگی در سایت خود تعداد بازدید کنندگان را افزایش دهید؟ اکیداً توصیه می کنیم برای یافتن پاسخ این سوالات از Google Analytics استفاده کنید.

Google Analytics ، که تقریباً در هر نقطه می تواند اطلاعاتی در مورد ترافیک وب سایت شما ارائه دهد ، با داشتن ویژگی های کاملاً رایگان و گسترده ، ابزار دیگری است که ابتدا باید از آن استفاده کنید.

با پیوند دادن حساب های Google Analytics و Google Search Console ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترافیک جستجوی خود کسب کنید. همچنین می توانید با ایجاد یک گزارش سفارشی و داشبورد شخصی شده ، از Google Analytics با کارآیی بیشتری استفاده کنید.

Google Trends

Google Trends یکی دیگر از ابزارهای رایگان Google است که به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از اطلاعات را از اصطلاحاتی که افراد بیشترین جستجو را دارند تا آمار جستجو برای کلمات کلیدی خاص را بدست آورید. اگرچه جایگاه عمده ای در پروژه سئو ندارد ، اما به لطف ویژگی های منحصر به فرد خود در صورت نیاز به کمک در انتظار شما خواهد بود.

Bing Webmaster Tools

Bing Webmaster Tools

بسیاری از وب مسترها از Google Search Console استفاده می کنند. Bing Webmaster Tools همچنین ابزاری است که اطلاعات بسیاری از موضوعات مانند Google Search Console را فراهم می کند. با این حال ، این همچنین دارای ویژگی هایی است که در چند نقطه برجسته است.

Bing Webmaster Tools دارای توابعی است که شامل تجزیه و تحلیل عمیق و توصیه های توسعه SEO نسبت به Google Search Console است. اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید ، Bing Webmaster Tools می تواند بسیار مفید باشد.

Yandex Metrica

Yandex Metrica

یاندکس ، موتور جستجوی دیگری که می خواهد مانند Bing در بازار گنجانده شود ، که به منظور تحت الشعاع قرار نگرفتن گوگل به کار خود ادامه می دهد ،  Yandex Metrica خدمات رایگان را هم به وب مسترها و هم به متخصصان سئو ارائه می دهد. Yandex Metrica که با عملکردهایی مانند Google Search Console و Bing Webmaster Tools کار می کند ، ابزاری است که می تواند به ویژه در بازار روسیه مفید باشد.

Screaming Frog

Screaming Frog

Screaming Frog اولین ابزار رایگان محدود ما برای کار مستقل از یک موتور جستجو است. این ابزار با استفاده از نسخه رایگان خود ، حداکثر تا 500 آدرس اینترنتی را می توانید با آن اسکن کنید ، عملکردهای بسیار گسترده ای دارد.

Screaming Frog که می توانید آن را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید ، با توانایی کار با سیستم عامل Mac OS X و اوبونتو و همچنین سیستم عامل های ویندوز شناخته شده است. با Screaming Frog که قیمت آن هر سال 149 پوند است ، می توانید به صورت نامحدود مرور کنید ، تجزیه و تحلیل خود را ذخیره کرده و به تمام گزینه های پیکربندی دسترسی پیدا کنید.

توجه: محدودیت 500 ,URL که ذکر کردیم در مورد هر خزشی اعمال می شود.

Black Widow

Black Widow

با استفاده از این ابزار رایگان که می توانید ساختار سایت (معماری اطلاعات) را مشاهده کنید ، می توانید طرح ساختاری و کمبودهای پیوند داخلی را شناسایی کنید. شما می توانید با استفاده از این ابزار بسیار سریع ، ساده و مفید بخشهای عجیب و غریب را در ساختار سایت تشخیص دهید.

Soovle

Soovle

Soovle ابزاری ساده است که به شما امکان می دهد سایر عبارات جستجو مربوط به یک عبارت جستجو شده را پیدا کنید. عبارات جستجوی مشابهی که ما هنگام تایپ کردن عبارت جستجو از Google به آن عادت کرده ایم ، یا همه اصطلاحات در قسمت “جستجوهای مرتبط” که در پایین صفحه نتیجه جستجو نمایش داده می شود ، از Google ، Wikipedia ، Amazon.com ، Yahoo! ، Bing ، یوتیوب . رنج می برد.

به این ترتیب ، شما را قادر می سازد عبارات جستجوی “مرتبط” را به همراه کلمات کلیدی خاصی که مردم هنگام جستجو از یک نقطه استفاده می کنند ، مشاهده کنید.

Ubersuggest

Ubersuggest

Ubersuggest یکی دیگر از ابزارهای ساده و رایگان است که بر اساس منطقی مانند Soovle کار می کند. به شما امکان می دهد ترکیبی از عبارت جستجوی تایپ شده و کلمات کلیدی دیگری را که در کنار عبارت جستجو هستند ، مشاهده کنید.

با این حال ، چند تفاوت با Soovle وجود دارد ، Ubersuggest به بسیاری از زبانها موجود است و نه تنها از جستجوی وب بلکه از دسته هایی مانند تصاویر ، اخبار ، خرید نیز پشتیبانی می کند. همچنین می تواند براساس کدام حرف یا شماره کلمه کلیدی دوم در کنار عبارت جستجو مرتب شود.

به عنوان مثال ، شما “لپ تاپ” را جستجو کردید. همچنین می توانید کلمات کلیدی دیگری را که ممکن است در کنار کلمه “لپ تاپ” باشد ، مشاهده کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید نوشتن عبارت جستجو و تعیین معیارهای جستجو است.

YouTube Analytics

YouTube Analytics

گرچه نمی توان گفت دقیقاً یک ابزار SEO است ، YouTube برای افرادی که به دنبال انجام SEO هستند ابزاری ایده آل است. YouTube Analytics با نمایش آمار و داده های کاربر کانال YouTube خود ، به شما امکان می دهد داده های ارزشمند را تجزیه و تحلیل کنید.

از آنجا که زمان تماشای یکی از مهمترین معیارهای YouTube است ، به شما این امکان را می دهد که مخاطبان و چگونگی دسترسی فیلم ها را شناسایی کرده و یک استراتژی م موثرتر برای ویدیوهای بعدی خود ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی:5 ابزار برتر مدیریت رسانه های اجتماعی – 2021

ابزارهای SEO پولی

ابزارهای SEO پولی

ابزارهای SEO پولی

اگر به تازگی پروژه SEO خود را شروع کرده اید و گردش مالی شما زیاد نیست ، ممکن است ابزارهای رایگان برای شما کافی باشد. با این حال ، اگر در مرحله رشد هستید و می خواهید کار پیشرفته سئو انجام دهید ، ممکن است در بعضی از نقاط گیر کنید.

در این مرحله ، شما ممکن است به ابزارهای پولی SEO احتیاج داشته باشید. اگر فکر می کنید ابزارهای رایگان قطعاً کافی نیستند ، می توانید چند مورد از ابزارهای پرداخت شده SEO را امتحان کنید که در زیر به طور خلاصه در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

توجه: این که شما به چه نوع رویکردی در کار جستجوگرها نیاز دارید ، ممکن است بسته به وضعیت وب سایت ، مخاطبان هدف ، میزان ترافیک شما ، تجارت الکترونیکی انجام دهید یا خیر. قبل از شروع استفاده از ابزاری که در زیر درباره آنها صحبت خواهیم کرد ، روشن کردن این موضوع برای شما بسیار مهم خواهد بود.

Moz Analytics

Moz Analytics

Moz ممکن است یکی از مشهور ترین نام ها در دنیای SEO باشد. Moz که با ابزار تجزیه و تحلیل خود به بسیاری از شرکت ها و کارشناسان سئو خدمات ارائه می دهد ، قصد دارد با استفاده از ابزار Moz Analytics از مطالعات SEO پشتیبانی کند.

با استفاده از ابزار Moz SEO Analysis می توانید ترافیک جستجوی ارگانیک سایت خود ، رتبه بندی کلمات کلیدی ، صفحات فرود با عملکرد بالا و موارد دیگر را بررسی کنید. Moz Analytics همچنین به شما امکان می دهد دسترسی و تعامل شرکت های رسانه های اجتماعی را ردیابی کنید.

برنامه قیمت گذاری استاندارد از 99 دلار در ماه شروع می شود ، Moz چهار طرح مختلف را از 99 تا 599 دلار ارائه می دهد.

Searchmetrics

Searchmetrics

Searchmetrics یکی دیگر از ابزارهای پرولی SEO است که از نظر عملکرد پیشرفته و تجزیه و تحلیل عمیق از نظر فنی و بهینه سازی محتوا برجسته است. با Searchmetrics ، که دارای لیست بسیار گسترده ای از توابع است ، آنچه می توانید انجام دهید تقریباً بی حد و اندازه است. حتی یادگیری نحوه استفاده از Searchmetrics به تنهایی مسئله ای است ، فقط کافی است خود را در این نرم افزار گم کنید.

شما می توانید حساب اساسی Searchmetrics را با قیمت 69 دلار در ماه خریداری کنید ، که ابزاری مفید برای موضوعات گسترده ای مانند تحقیقات کلمات کلیدی ، وضعیت رتبه بندی و تجزیه و تحلیل مبتنی بر URL ، تجزیه و تحلیل گسترده در سایت ، مقایسه با سایت های رقبا ، تجزیه و تحلیل محتوا است.

SEMRUSH

SEMRUSH

با جلب توجه با پیشرفت هایی که در سال های اخیر ایجاد کرده اند ، SemRush بهترین ابزار را در بین ابزارهای جستجوگر سئو دارد. SemRush با ترافیک ارگانیک پیشرفته و سیستم ردیابی کلمات کلیدی ، پایگاه داده معنایی ، محتوای صفحه و توصیه های ساختاری و بسیاری از ویژگی های مختلف در میان سایر نرم افزارها برجسته است.

با استفاده از SemRush می توانید نه تنها عملکرد ارگانیک سایت رقیب ، بلکه اسکن SEO در سایت ، تجزیه و تحلیل پیوند و ایجاد لینک را نیز انجام دهید. روش گزارش خطاها در سایتی که در حال مرور آن هستید بسیار ساده است و ابزار اسکن نیز بسیار قدرتمند است.

به عنوان استراتژی SemRush ، در حال حاضر بیشترین استفاده و مورد اعتمادترین ابزار SEO هست. با مراجعه به راهنمای SEMrush برای مبتدیان می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار کسب کنید.

اگرچه پولی است ، SEMrush مناسب ترین قیمت را در بین سایر ابزار ها که ما استفاده می کنیم ، دارد.

SEO Monitor

SEO Monitor

SEOmonitor یک ابزار آنلاین “سنجش ​​و گزارشگری عملکرد SEO” است که در سال 2014 منتشر شد و به زودی با نوآوری هایی که در اندازه گیری و گزارشگری عملکرد سئو ایجاد کرد بسیار محبوب شد.

SEO Monitor ، که می توانید به ویژه برای نظارت فنی و تحقیقات کلمات کلیدی استفاده کنید ، برجسته است.

SEO Monitor که انجام جستجوی کلمات کلیدی با مرورگر موضوعی آن را برای شما آسان می کند ، می تواند پیش بینی ترافیک ارگانیک پروژه شما (پیش بینی) را نیز ارائه دهد. SEO Monitor که یک نسخه آزمایشی 14 روزه برای کاربران تازه ثبت نام شده است ، سرویسی ارائه می دهد که می توانید با حداقل قیمت 49 یورو از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید تغییرات برنامه در پروژه خود را فوراً با برنامه تلفن همراه “Signals” که می توانید با SEO Monitor استفاده کنید ، کنترل کنید.

Majestic

Majestic

Majestic برای شما مناسب است ، خصوصاً اگر در مورد نمایه پیوند خود کنجکاو باشید. سایت شما از کجا پیدا می شود ، چند پیوند ، سایتهایی که از آنها پیوند می گیرید ، به کدام صفحات پیوند داده اید ، این پیوندها چقدر بازدید می کنند ، کدام پیوندها وجود ندارد ، کدام یک جدید هستند؟ با ارائه پاسخ به سوالاتی از این دست ، Majestic یکی از مهمترین ابزارها برای ایجاد گزارش جامع از مشخصات پیوند است.

Majestic که دارای عملکرد “مباحث” است ، همچنین می تواند دسته های اعلام شده توسط سایت هایی را که از آنها پیوند دریافت می کنید (در صورت موجود بودن) لیست کند ، همچنین به شما امکان می دهد وزن دسته ای را که به آن پیوند می دهید مشاهده کنید. قیمت گذاری این ابزار که می توانید برای شفاف سازی مشخصات پیوند خود استفاده کنید ، از 49 دلار در ماه شروع می شود.

Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای پولی است که می توانید مشخصات پیوند خود را مرور کنید و عملکردهای مختلف دیگری به غیر از تحلیل بک لینک دارد. Ahrefs ، که می تواند جدول کاملی از پیوندها به سایت شما را ارائه دهد ، همچنین با عملکرد “Content Explorer” توجه شما را جلب می کند ، که به شما امکان می دهد نبض برنامه را بر اساس کلمات کلیدی حفظ کنید.

Ahrefs ، که به شما امکان می دهد گزارش جامعی از گروه IP پیوند دهنده به سایت خود با پسوند آدرس دریافت کنید ، ابزار پولی دیگری است که می تواند به شما در درک وضعیت نمایه پیوند شما کمک کند. هزینه ماهانه برنامه سطح ابتدایی Ahrefs 99 دلار است.

Ryte

Ryte

ابزار دیگر Ryte است. این می تواند شما را قادر به دستیابی اطلاعات با اهداف مختلف با بسیاری از ابزارهای کوچک کند. می توان گفت این ابزار که به طور همزمان به سه کاربر مختلف امکان دسترسی می دهد ، کمی گرانتر از رقبای خود است. بیشتر کاربران در مورد این ابزار محتاط هستند ، زیرا نام آن هنوز زیاد شنیده نشده است ، زیرا هنوز نمی توان کاربر را از مزیتی که می تواند به دست آورد ، درک کرد.

Sitebulb

Sitebulb

Sitebulb که به طور کلی به زبان انگلیسی قابل استفاده است ، می تواند پروژه SEO شما را به خصوص با گرافیک تصویری رنگی کند. به غیر از ویندوز ، نسخه سیستم عامل Mac نیز موجود است. می توانید مجوزهای ماهانه و سالانه را خریداری کنید و قیمت آن با توجه به تعداد کاربران متفاوت است و می توان گفت که با افزایش تعداد کاربران تغییر زیادی در قیمت مشاهده نمی شود.

Sitebul که خصوصاً با معماری سایت و توضیحات مسئله در آن برجسته است ، به نظر می رسد ابزاری است که با گسترش آن می تواند خود را بهبود بخشد.

مروری بر ابزارهای SEO رایگان و پولی

مروری بر ابزارهای SEO رایگان و پولی

بهترین ابزارهای پولی و رایگان SEO

می توانیم بگوییم که ابزارهای SEO رایگان زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. همه آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند. تعیین اینکه از کدام ابزارها باید استفاده کنید بر اساس وضعیت سایت و برنامه ریزی پروژه SEO شما مفید خواهد بود. نیازی نیست که از همه ابزارهای SEO استفاده کنید یا خودتان را به چند مورد محدود کنید ، به هر حال ، هر ابزار SEO آنچه را که می تواند و نمی تواند انجام دهد.

اگر امروز می خواهید یک کار SEO جامع انجام دهید ، باید بتوانید به طور همزمان از هر دو ابزار رایگان و پولی SEO استفاده کنید. در حالی که ابزارهای رایگان یا محدود سئو می توانند نیازهای شما را تا حدی برآورده کنند ، امکان تکمیل نقاط از دست رفته با ابزار سئو پرداخت شده وجود دارد.

ما به شما توصیه می کنیم از این ابزارها که در بسیاری از نقاط از ترافیک سایت خود به پروفایل بک لینک ، از عملکرد شبکه های اجتماعی گرفته تا بهینه سازی در سایت ، شما را راهنمایی می کنند ، محروم نشوید.

به عنوان آخرین کلمه ، اجازه دهید این را اضافه کنیم. هیچ یک از ابزارهای فوق الذکر کامل نیستند. می توانید شاهد باشید که این ابزارها گاهاً داده های نادرستی را ارائه می دهند. در این مرحله ، تجربیات شما در مورد سئو ، مشاهدات و درسی که باید از اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شده اید بیاموزید.

اگر بتوانید تجربیات گذشته SEO خود را با این ابزارها ترکیب کنید ، ممکن است واقعاً نتایج خوبی بگیرید. توصیه ما در این زمینه این است که شما همیشه نسبت به نتایج این ابزارها بدبین باشید و دائماً دانش و تجربه خود را در سئو افزایش دهید. در این زمینه ، می توانید وبلاگ ما را دنبال کنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *