بهترین افزونه های رایگان کروم برای سئو

تاریخ انتشار: 24-اسفند-1400

دسته بندی: سئو

به دنبال بهترین افزونه های رایگان کروم برای سئو هستید تا به شما کمک کند سریع‌تر و هوشمندتر کار کنید؟ نیازی به تحقیق بیشتر نیست، این مطالب به شما کمک زیادی می کند.

من تمام افزونه هایی را که در زیر به اشتراک می گذارم نصب کرده ام و مرتباً از 40 درصد آنها استفاده می کنم. همه این افزونه ها 100% بر سئو متمرکز نیستند، اما همه آنها به سئو کمک می کنند.

اکنون زمان بررسی افزونه ها است.

افزونه های کروم برای سئو

SEOquake

SEOquake

این یک افزونه رایگان است که معیارهای مهم سئو را ارائه می دهد و می توانید SEO Audit را انجام دهید.

SEOquake شامل ابزارهای سئو خاصی است که شما دنبال می کنید یا حتی استفاده می کنید. یک نوار ابزار اضافی در بالای پنجره مرورگر قرار دارد و معیارهای کلیدی را ارائه می دهد. برخی از این معیارها قابل تنظیم هستند. محل قرارگیری SERP نواری است که در زیر هر نتیجه SERP ظاهر می شود. پس از فعال شدن، داده های مربوط به هر دامنه را ارائه می دهد.

نصب و کار با SEOquake واقعا آسان است. برای دانلود می توانید به این لینک مراجعه کنید.

این افزونه با افزونه های مختلف مرورگر سازگار بوده و دائما به روز می شود.

ویژگی های افزونه به شرح زیر است؛

 • تجزیه و تحلیل چگالی کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل پیوندهای داخلی و خارجی
 • حسابرسی سئو روی صفحه (Audit)
 • آمار رسانه های اجتماعی (لایک، اشتراک گذاری، پین، توییت، پلاس)
 • کانال های ترافیک و توزیع آنها
 • تجزیه و تحلیل رقبا و بیشتر

این یک افزونه خوب است که می توانید به خصوص برای تجزیه و تحلیل تراکم کلمات کلیدی از آن استفاده کنید. صفحه وب شما را بر اساس معیارهای خاصی ارزیابی می کند و گزارش مربوطه را به شما ارائه می دهد. با این حال، فقط با تکیه بر چنین افزونه هایی عملکرد را بهبود ندهید. به شما توصیه می کنم با ابزارها و افزونه های مختلف آنالیز انجام دهید.

LinkMiner

LinkMiner

صفحات وب را از نظر لینک های خراب بررسی می کند و هشدارهای مربوط به این پیوندها را با ما به اشتراک می گذارد. به لطف افزونه، می توانید تصمیمات سریعتر و هوشمندانه تری بگیرید و راه حل تولید کنید. از هر صفحه ای، روی پسوند کلیک کنید و تجزیه و تحلیل را انجام دهید. می توانید تمام پیوندهای صفحه ای را که در حال تجزیه و تحلیل هستید خروجری بگیرید و حتی داده های موجود در کنار هر پیوند را در صفحه مشاهده کنید.

همچنین می توانید از LinkMiner برای انجام تجزیه و تحلیل لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید. برای شروع استفاده از آن می توانید بلافاصله به این لینک مراجعه کنید.

Keywords Everywhere – Keyword Tool

Keywords Everywhere – Keyword Tool

بهترین افزونه های گوگل کروم

برنامه افزودنی رایگان کروم که حجم جستجوی کلمه کلیدی را به اشتراک می گذارد.

این یک ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی است که داده هایی مانند حجم جستجو، نرخ رقابتی و هزینه هر کلیک هر جستجوی کلمه کلیدی را که در موتور جستجوی گوگل انجام می دهید را نشان می دهد. با استفاده از این ابزار، نیازی به استفاده از برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل ادوردز و منابع مشابه ندارید.

من پلتفرم های پشتیبانی شده توسط ابزار زیر را فهرست کرده ام.

 • جستجوی Google – داده‌ها در زیر جعبه جستجو نشان داده شده است
 • کنسول جستجوی گوگل – داده های نمایش داده شده در صفحه تجزیه و تحلیل جستجو
 • داده های نمایش داده شده در Google Analytics – Search Console -> Queries Pages
 • YouTube – داده‌ها در زیر جعبه جستجو نشان داده شده است
 • Bing – داده‌ها در زیر جعبه جستجو نشان داده شده است
 • آمازون – داده ها در زیر جعبه جستجو نشان داده شده است
 • Ebay – داده ها در زیر جعبه جستجو نشان داده شده است
 • Majestic – Anchor Text Report
 • Moz Open Site Explorer – Anchor Text Report

همچنین، این ابزار به شما امکان می دهد معیارهای کلمات کلیدی را برای هر لیست کلمات کلیدی دریافت کنید و همچنین لیست را در فرمت های فایل Excel، CSV یا PDF دانلود کنید. برای دانلود ابزار کلیک کنید.

Link Redirect Trace

301، 302 و غیره تمام URL ها را در زنجیره تغییر مسیر شناسایی می کند. همچنین یک افزونه بسیار مفید برای یافتن “لینک های از دست رفته” است.

این افزونه به شما امکان می دهد بررسی کنید که آیا ریدایرکت های شما سئو دوستانه هستند و به وب سایت شما آسیب نمی رسانند. ویژگی های افزونه؛

 • تغییر مسیرهای 301، 302، 303، 307، جعلی 307 و 308
 • جاوا اسکریپت تغییر مسیرها
 • تغییر مسیرهای چندگانه به روز رسانی (همچنین فاصله بازخوانی را در ثانیه نشان می دهد. مثال: “5 ثانیه”)
 • تغییر مسیرهای Rel-Canonical
 • هشدارها در مورد مسدود کردن موتورهای جستجو یا همه ربات ها
 • هشدارها در مورد اهداف شکسته Rel-Canonical
 • LRT Power *تحلیل اعتماد برای هر لینک – معیار سئو که به شما امکان می دهد قدرت و قابل اعتماد بودن هر لینک را تعیین کنید
 • تجزیه و تحلیل فایل Robots.txt برای هر تب Redirect
 • HTML <head> NoIndex و NoFollow Analysis و بیشتر

برای دانلود افزونه به این لینک مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی:سئو در سال 2022: چه چیزی در انتظار ما است؟

Ahrefs Toolbar

Ahrefs Toolbar

Ahrefs Toolbar

این یک افزونه رایگان کروم است که رتبه‌بندی Ahrefs، رتبه‌بندی دامنه (DR)، رتبه‌بندی URL (UR)، تعداد بک لینک‌ها (منابع بک لینک) و تعداد دامنه‌های ارجاع‌دهنده را برای هر صفحه وب نمایش می‌دهد. نصب آن نسبت به سایر پلاگین ها کمی دشوارتر است. دستورالعمل نصب در صفحه افزونه موجود است. برای دانلود افزونه می توانید به https://ahrefs.com/seo-toolbar مراجعه کنید.

MozBar

MozBar

MozBar

این افزونه است که به شما امکان می دهد معیارهای Moz (Domain Authority، Page Authority و غیره) را برای هر صفحه وب بررسی کنید. همچنین می‌توانید جستجوهای سفارشی انجام دهید، مشکلات موجود در صفحه را بررسی کنید و نتایج SERP Google را تجزیه و تحلیل کنید.

Tag Assistant (by Google)

Tag Assistant (by Google)

افزونه ای که به وب سایت اجازه می دهد بررسی کند که آیا از برچسب های گوگل (به عنوان مثال گوگل آنالیتیکس، تگ منیجر و غیره) به درستی استفاده می کند یا خیر. به لطف افزونه، می توانید خطاهای اجرای کد را تشخیص داده و برای استفاده صحیح از آن کمک بگیرید. برای افزودن کلیک کنید.

Page Analytics (by Google)

Page Analytics (by Google)

افزونه Google

این افزونه Google به شما امکان می‌دهد هنگام مرور وب‌سایت‌های خود، داده‌های حساب Google Analytics خود را مشاهده کنید. هنگامی که کاربر وارد GA شد، می‌تواند برنامه‌های افزودنی را باز کند و معیارها را در زمان واقعی مشاهده کند.

معیارهای موجود در این عکس فوری شامل نرخ پرش، بازدیدهای منحصر به فرد از صفحه و میانگین زمان صفحه است. برای نصب افزونه هم به این لینک مراجعه کنید.

Web Developer

Web Developer

با استفاده از این افزونه، می‌توانید نحوه ظاهر وب‌سایت خود را در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش، پیدا کردن تصاویر با متن جایگزین و موارد دیگر را کنترل کنید. از اینجا می توانید به افزونه دسترسی داشته باشید.

این افزونه جزو افزونه های کروم برای طراحی وب نیز استفاده می شود.

WhatRuns

WhatRuns

یک افزونه عالی است.

افزونه WhatRuns افزونه ای است که برای شما ایجاد شده است تا فناوری های مورد استفاده در هر وب سایتی را که بازدید می کنید پیدا کنید. این می تواند تمام فناوری ها، از ابزارهای توسعه دهنده و شبکه های تبلیغاتی گرفته تا افزونه های وردپرس و حتی تم ها را شناسایی کند. آیا تعجب نمی کنید که رقبای شما چه می کنند؟ او از چه تمی استفاده می کند؟ کدام پلتفرم ها را یکپارچه کرده است؟ آیا از آنها استفاده می کنید؟ تمامی این سوالات با این افزونه پاسخ داده خواهد شد. برای دانلود هم اکنون کلیک کنید.

Page Load Time

Page Load Time

زمان بارگذاری صفحه را در نوار ابزار اندازه گیری و نمایش می دهد. همچنین برای ارائه اطلاعات دقیق تر، این معیار را بر اساس فعالیت تجزیه می کند. این یک افزونه ساده اما بسیار کاربردی کروم است. برای دانلود هم اکنون می توانید به اینجا مراجعه کنید.

بهترین افزونه های رایگان کروم برای سئو

SimilarWeb

SimilarWeb

این افزونه است که به شما کمک می کند ترافیک تخمینی وب سایت، منابع ترافیک، رتبه بندی کلمات کلیدی و سایر آمارهای اولیه را بررسی کنید.

افزونه SimilarWeb را دانلود کنید.

Google Analytics URL Builder

Google Analytics URL Builder

گوگل آنالیتیکس یک ابزار بسیار قدرتمند برای ردیابی ترافیک وب سایت شما است. شما می توانید به سرعت URL های کمپین های خود را که می خواهید از طریق Google Analytics ردیابی شوند، برچسب گذاری کنید. برای استفاده از افزونه Google Analytics URL Builder روی نماد URL Builder که شبیه یک سبد خرید است کلیک کنید.

سپس این ابزار به طور خودکار URL فعلی صفحه را می گیرد. سپس منبع، رسانه و کمپین و غیره. شما باید یک فرم را با فیلدها پر کنید. پس از پر کردن فرم، ابزار به طور خودکار URL نهایی را تولید می کند. برای تجزیه و تحلیل عملکرد با گوگل آنالیتیکس، کافی است این پیوند برچسب گذاری شده جدید را در رسانه های اجتماعی یا پلتفرم های مختلف به اشتراک بگذارید.

برای نصب افزونه اینجا را کلیک کنید.

افزونه های کروم می توانند تاثیر زیادی بر بهره وری و بهینه سازی داشته باشند. با این حال، بارگذاری بیش از حد باعث کاهش سرعت مرورگر شما می شود. به همین دلیل است که در میان افزونه هایی که توصیه می کنم، مواردی را که برای شما مفید هستند را نصب کنید و موارد غیر ضروری را حذف کنید. در نهایت، آیا می خواهید یک افزونه کروم را که شما توصیه می کنید به این لیست اضافه کنم؟ با نظر دادن می توانید افزونه ها را با من به اشتراک بگذارید.

در این مقاله بهترین افزونه های گوگل کروم برای سئو را معرفی کردیم.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *