سئو در سال 2022: چه چیزی در انتظار ما است؟

تاریخ انتشار: 10-دی-1400

دسته بندی: سئو

سال 2021 هم برای ما و هم برای سئو سالی پربار بوده است. پیشاپیش سال نو را به شما تبریک می گویم و آرزو می کنم سال 2022 سال عملکرد عالی باشد.

سئو در سال 2022: چه چیزی در انتظار ما است؟

سئو در سال 2022: چه چیزی در انتظار ما است؟

در این محتوا، روندهای سال جدید موتور جستجوی گوگل و آنچه در سئو در سال 2022 در انتظار ما است را مورد بحث قرار می دهم. من قبلاً برنامه ریزی خود را با شروع سازگاری با این روندها و سیگنال ها انجام داده ام. در پایان این مطلب می توانید پلن سئوی سال 2022 خود را بسازید و آماده وارد سال جدید شوید.

سئو در سال 2022: چه چیزی در انتظار ما است؟

آمار سئو برای سال 2021

آمار سئو برای سال 2021

قبل از بحث در مورد روند سئو 2022، می خواهم به طور خلاصه آمار و روند سئو سال 2021 را توضیح دهم. زیرا با مقایسه بین سال‌های 2021 و 2022، می‌توانیم بفهمیم که گوگل در سال‌های آینده چه می‌خواهد و کدام روندها به میدان می‌آیند.

در سال 2021، گوگل تاکنون 2,993,745,266,516 درخواست جستجو دریافت کرده است و این تعداد همچنان در حال افزایش است. 15 درصد از این جستجوها کاربران جدید بودند. حالا بیایید نگاهی کوتاه به روندها بیندازیم.

کیفیت محتوا دوباره در خط مقدم بود

کیفیت محتوا دوباره در خط مقدم بود

سال 2021 یک سال متمرکز بر محتوا و کاربر بوده است. ما از قبل می دانیم که گوگل چقدر به تجربه کاربر و محتوا اهمیت می دهد، به عنوان 2 مهم ترین تمرکز گوگل در بین 200 فاکتور رتبه بندی. در ۲ فاکتور رتبه‌بندی که ذکر کردم، گوگل به کیفیت محتوا در سال ۲۰۲۱ اهمیت بیشتری داد. نمونه هایی از کیفیت محتوا عبارتند از:

 • طول محتوا مهم نیست پاسخ دادن به سوالاتی که رضایت بخش هستند و کاربر نهایی در مورد آنها کنجکاو است، کافی خواهد بود.
 • برای برجسته کردن تجربه کاربر با پیوندهای داخلی و خارجی.
 • اهمیت دادن به ماده و نظم.
 • تغذیه محتوا با ویدئو
کلمات دم دراز به عناوین محتوا علاقه مند شدند

کلمات دم دراز به عناوین محتوا علاقه مند شدند

کاربر موتور جستجوی گوگل در حین جستجو، به خصوص می خواهد به وضوح به نتیجه دلخواه برسد. و این کار را با استفاده از کلمات دم بلند انجام می دهد. بیایید در مورد یک آمار در این مورد با هم صحبت کنیم:

بر اساس داده های %Ahrefs  69.7  از پرس و جوهای جستجو شامل چهار کلمه یا بیشتر است. ناگفته نماند که عبارات جستجوی کلمه بلند 3% تا 5% نرخ کلیک بالاتری نسبت به جستجوهای عمومی دارند.

هنگام ایجاد عنوان محتوا، می توانید حجم جستجو را در نظر بگیرید و عناوین طولانی را در عنوان های فرعی انتخاب کنید. کلمات دم دراز دوباره در خط مقدم روند سئو 2021 قرار گرفتند.

سازگاری تلفن همراه اهمیت خود را حفظ کرد

سازگاری تلفن همراه اهمیت خود را حفظ کرد

در سال 2021، 55 درصد از کاربرانی که از موتور جستجوی گوگل استفاده می کردند، کاربران موبایل بودند، در حالی که 42 درصد کاربران دسکتاپ بودند. در طول سال ها استفاده از دستگاه های تلفن همراه گسترده تر شده و آمار موبایل افزایش یافته است.

بهینه سازی و تجربه کاربری وب سایت های شما، به ویژه در دستگاه های تلفن همراه، بسیار مهم است. از آنجایی که اکثر ترافیک از دستگاه های تلفن همراه می آید، گوگل شروع به تسلط بر آمار دستگاه های تلفن همراه می کند و به کسانی که برای تجربه کاربری بهتر رتبه بندی می کنند پاداش می دهد. به همین دلیل توجه زیادی به سازگاری و بهینه سازی موبایل شد.

اسنیپت ها در جستجوی صوتی تفاوت ایجاد کردند

اسنیپت ها در جستجوی صوتی تفاوت ایجاد کردند

اسنیپت ها تفاوت زیادی در جستجوی صوتی در گوگل ایجاد کردند. اسنیپت ها از سال 2014 یک تمایز قابل توجه در گوگل بوده اند. اکیداً توصیه می کنم به تکه ها توجه کنید.

روند سئو در سال 2022

روند سئو در سال 2022

گوگل هر سال الگوریتم خود را بهبود می بخشد. با این حال، معیارهای جدیدی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنیم. بیایید قبل از ورود به سال 2022 به این معیارها بپردازیم و اقداماتی را که باید انجام دهیم انجام دهیم. اگر برای سال 2022 آماده هستید، بیایید بازی را طبق قوانین انجام دهیم 💪.

محتویات ویدیویی

محتویات ویدیویی

محتوای ویدیویی تاثیرگذارترین عامل برای کاربران به خصوص در فرآیند خرید است. مصرف کنندگان اینترنت محتوایی را ترجیح می دهند که در سال های اخیر به راحتی قابل مصرف باشد. در اینجا مهم این است که چگونه می توانم این کار را برای شما انجام دهم:

 • دلیل معروفی TikTok با محتوای ویدیویی کوتاه.
 • فعال سازی قابلیت Reals اینستاگرام.

دو موردی که در بالا مثال زدم در واقع به ما نشان می دهد که مصرف کنندگان اینترنت اکنون روی محتوای پرمصرف تمرکز کرده اند. اما اینطور نیست که بلند شویم و مطالب خود را کوتاه نگه داریم، زیرا محتوایی که مصرف می شود به سرعت جلب توجه می کند. ما باید اطلاعات کافی برای رضایت کاربر و پاسخ به سوالات کنجکاو ارائه دهیم.

گنجاندن ویدیوهای کافی در محتوای خود به شما این امکان را می دهد که گرایش های سئوی Google 2022 را مشاهده کنید.

پرس و جوهای جستجوی صوتی

پرس و جوهای جستجوی صوتی

فهرست Google Trends 2022 ما شامل عبارت‌های جستجوی صوتی است. تمرکز گوگل بر بهبود تجربه جستجوی زمان‌بندی‌شده برای ارائه محتوای مناسب به کاربران است. در حین بهبود، سعی می کند جملات پیچیده را درک کند، به خصوص در جستارهای جستجوی صوتی.

گوگل جستجوی صوتی را در ترندهای سئو سال 2022 در اولویت قرار خواهد داد. برای همگام شدن با این پیشرفت، ما باید از هم اکنون آمادگی خود را داشته باشیم. هنگام انتشار یک محتوا، باید به کاربرانی فکر کنید که جستجوی صوتی انجام می دهند. به عنوان مثال می توانم بگویم:

 • کاربر می تواند «بهترین مدل خودرو» را در متن جستجو کند.
 • وقتی نوبت به جستجوی صوتی می‌رسد، به جای «بهترین مدل‌های خودرو»، «بهترین مدل‌های خودرو کدامند؟» او می تواند تماس بگیرد.

اگر بر اساس مثال هایی که در بالا آوردم اقدامات لازم را انجام دهید، روند سئوی سال 2022 را کشف کرده اید.

خرید آنلاین و ارتباط با لنز گوگل

خرید آنلاین و ارتباط با لنز گوگل

به خصوص با شروع همه گیری، تقاضا برای خرید آنلاین (تجارت الکترونیک) توجه زیادی را به خود جلب کرده است. با دو برابر شدن آمار در طول ماه‌ها، مکرراً بحث می‌شود که فهرست ترند سئوی گوگل در سال 2022 به نور چشم تبدیل خواهد شد.

انتظار می رود تا پایان سال 2021، 2.1 میلیارد نفر به صورت آنلاین خرید کنند. بر این اساس گوگل به تجربه خرید در سال 2022 اهمیت بیشتری می دهد.

قبل از ورود به روند سئوی خرید آنلاین 2022، می خواهم به طور خلاصه در مورد لنز گوگل صحبت کنم:

لنز گوگل چیست؟

لنز گوگل چیست؟

گوگل لنز یک موتور جستجوی تصویر است. برای مثال: اگر عکسی بگیرید و آن را به لنز گوگل وارد کنید، لنز آن را می خواند و تفسیر می کند. می‌توانید این کار را از طریق Google Lens انجام دهید یا تصویر مورد نظر خود را از گالری خود آپلود کنید. تصاویر مشابهی از تصویر آپلود شده/گرفته شده را به شما نشان می دهد و نتایج مربوطه را فهرست می کند.

به عنوان یک روند سئو 2022، می توانید برنامه Google Lens را از اپ استور و فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

اکنون که لنز گوگل و عملکرد آن را درک کردیم، می‌توانیم در مورد ارتباط آن با خرید آنلاین صحبت کنیم:

فرض کنید یک عکس را از طریق Google Lens آپلود می کنیم. فرض کنید محتویات این عکس MacBook PRO است. Google Lens محصولات مرتبط با MacBook PRO را برای ما فهرست می کند همانطور که محصولی را در عکس پیوست می بیند. بنابراین، گوگل محصولات فروشندگان را به صورت رایگان لیست می کند.

لنز گوگل چیست؟

لنز گوگل با جستارهای جستجو درست مانند موتور جستجوی گوگل کار می کند. در حالی که Google Lens یک محصول یا متنی را که خوانده اید اسکن می کند و به شما ارائه می دهد، از کلمات کلیدی مرتبط تغذیه می کند.

اینجا جایی است که ما باید روندهای سئو را در ذهن داشته باشیم و روند سئو را در سال 2022 دنبال کنیم. ما باید کلمات کلیدی مربوطه را در عناوین، داخل و تگ های جایگزین تصویر محتوای خود به خوبی تجزیه و تحلیل کنیم.

سرعت و بهینه سازی صفحه

سرعت و بهینه سازی صفحه

سرعت و بهینه سازی صفحه چیزی است که هر ساله در روند سئو ظاهر می شود. دلیل مهمی وجود دارد که چرا ما دائماً شاهد سرعت صفحه در ترندهای سال جدید هستیم. با فناوری در حال توسعه، مدل‌های جدید اندروید و آیفون، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی که هر ساله عرضه می‌شوند، نقش فعالی در بهینه‌سازی سرعت صفحه ما دارند. اگر بتوانیم با دستگاه های نوظهور و فناوری در حال توسعه همراه شویم، روندهای سئو را در سال 2022 کشف خواهیم کرد.

گوگل قبلاً گفته است که سرعت صفحه را از نظر فاکتور رتبه بندی ارزیابی می کند. در روندهای سئو که هر سال در انتظار ما هستند ظاهر می شود. پس بیایید سال جدید را با تکمیل بهینه سازی صفحات خود شروع کنیم 🙂.

داده های وب مهم

داده های وب مهم

من همیشه در مورد اهمیت تجربه کاربری صحبت می کنم. اگر کاربران تجربه خوبی در وب سایت شما نداشته باشند، بر عملکرد سئوی شما تأثیر می گذارد. تا سال 2022، تجربه کاربری در روندهای سئو گوگل برجسته تر خواهد شد.

یک تجربه کاربری خوب از سرعت صفحه خوب برخوردار است. طبق یک آمار، از لحظه ای که کاربران از سایت شما بازدید می کنند، اگر سرعت باز شدن صفحه بیش از 3 ثانیه طول بکشد، 53 درصد از کاربران سایت را ترک می کنند. در این مرحله، انجام بهینه‌سازی‌های لازم بر اساس داده‌های مهم وب گوگل، بازخورد مهمی از نظر تجربه کاربری به ما می‌دهد. این داده ها به ما می گوید که کاربران واقعی چه چیزی را در سایت شما می بینند.

شما می توانید از طریق Google Page Speed ​​به داده های مهم وب دسترسی پیدا کنید. فرآیند را با مراجعه به صفحه سرعت صفحه گوگل و تایپ آدرس سایت مربوطه در کادر و گفتن آنالیز شروع کنید.

Google Page Speed

حالا بیایید نگاهی به معنی این داده ها بیندازیم:

First Contentful Paint (FCP)

FCP مدت زمانی را که از لحظه شروع بارگذاری وب سایت شما تا باز شدن کامل صفحه طول می کشد اندازه گیری می کند. این داده ها شامل مواردی مانند: محتوا، متن است.

First Input Delay (FID)

واکنش کاربر را به موقعیتی که در آن با وب سایت تعامل دارد (مانند کلیک روی دکمه) اندازه گیری می کند.

Largest Contentful Paint (LCP)

LCP مدت زمانی که طول می کشد تا بزرگترین محتوای وب سایت شما برای کاربر ظاهر شود را اندازه گیری می کند.

Cumulative Layout Shift (CLS)

CLS تغییرات در وب سایت شما را که بدون تعامل کاربر رخ می دهد اندازه گیری می کند.

اگر بر اساس داده هایی که در بالا ذکر کردم اقدامات لازم را انجام دهید، در سال 2022 اثر آن را خواهید دید.

وقتی در روند سئوی سال 2022 با سال های قبل مقایسه کنید، اهمیت موضوعاتی را که ذکر کردم متوجه خواهید شد. به خصوص در این دوره که مصرف کنندگان اینترنت سریع از جمله محتوای ویدیویی افزایش می یابند شما را در بخش سئو 1-0 جلوتر می کند.

به نظر شما چه معیارهای سئو دیگری ممکن است در سال 2022 ترند شوند؟

دیدگاه ها (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد ژانویه 22, 2022

  مطلب خوبی بود ممنونم از شما