نقشه سایت وردپرس

ایجاد نقشه سایت وردپرس

تاریخ انتشار: 3-اردیبهشت-1400

دسته بندی: سئو, وردپرس
نقشه سایت وردپرس چیست؟

نقشه سایت وردپرس چیست؟

Sitemap یک فایل .xml است که کشف وب سایت های ما توسط موتورهای جستجو را آسان می کند. شما همچنین می توانید در مراحل اولیه سلسله مراتب صفحات سایت خود را ایجاد کنید ، این امر باعث می شود بازدید کنندگان بتوانند به راحتی پیمایش کنند.

نقشه سایت منبعی است که مشتری و تیم طراحی وب می توانند در طول پروژه به آن مراجعه کنند. این یک ابزار مفید است که روابط بین صفحات سایت و عناصر محتوای شما را نشان می دهد. به هر حال ایجاد یک وب سایت بدون نقشه سایت مانند ساختن خانه بدون برنامه است. نقشه های سایت معمولاً مسیری مانند sitemap.xml دارند.

همانطور که در مثال قبلی مشاهده کردید ، نقشه های سایت معمولاً در قالب .xml هستند. موتورهای جستجو برای یافتن آدرس های وب به ربات ها (Spider Crawl) نیاز دارند. به دلیل تراکم اینترنت ، یافتن محتوا یا آدرس وب برای موتورهای جستجو دشوار است. اینجاست که نقشه های سایت وارد عمل می شوند. xml sitemap یک فایل در وب سایت شما است که به خزنده های موتور جستجو می گوید شما می خواهید در سایت شما چگونه نگاه کنند.

من مزایای ایجاد نقشه سایت را در زیر اضافه کردم.

مزایای استفاده از نقشه سایت چیست؟

مزایای استفاده از نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت وردپرس

1-سرعت ایندکس سایت شما را افزایش می دهد.

1-سرعت ایندکس سایت شما را افزایش می دهد.

وجود نقشه سایت باعث می شود موتورهای جستجو سریعتر نمایه شوند. آیا فکر می کنید این برای بسیاری از مدیران سایت (مدیران سایت) معضل بزرگی است؟

2- اهداف سایت را تعیین می کند.

2- اهداف سایت را تعیین می کند.

امروزه وب سایت های بسیاری در اینترنت وجود دارد که تجربه کاربر بدی را ارائه می دهند. سایتهایی که پیمایش آنها دشوار است غالباً نقشه ای ندارند که خلاصه هدف و اهداف آنها باشد. پس از ایجاد نقشه سایت ، قسمتهای وب سایت با سهولت بیشتری جایگزین می شوند.

3- از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری می کند.

3- از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری می کند.

محتوای تکراری یکی دیگر از اشتباهات قابل پیشگیری در طراحی وب است که می تواند به رتبه بندی جستجوی شما آسیب برساند. اگر پیش از موعد نقشه سایت ایجاد کنید ، می توانید با تعیین زودهنگام جایی که باید تمام محتوای شما باشد ، از اضافه کاری جلوگیری کنید.

 • پس از ایجاد نقشه سایت ، برای حضور شما در Google بسیار مهم است که پیشنهاد می کنید نقشه سایت خود را از طریق Google Search Console به Google ارسال کنید.
 • پس از ایجاد نقشه سایت ، مفید است که نقشه سایت خود را پینگ کنید تا سریعتر ایندکس شود.
 • https://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=https://codebaz.com/sitemap.xml
 • این را در نوار آدرس (URL) تایپ کنید و enter را فشار دهید. شما باید وب سایت خود را در بخشی که Codebaz.com نوشته شده ، بنویسید. این به شما کمک می کند تا به Google اطلاع دهید که نقشه سایت خود را ایجاد یا به روز کرده اید. به یاد داشته باشید ، گوگل یک ربات است و هر آنچه را که به یک ربات یاد می دهید پیاده سازی می کند.
 • شما باید مسیر نقشه سایت خود را در پایین پرونده robots.txt خود اضافه کنید. گوگل این را به شما دوستان عزیز نیز توصیه می کند.
 • شما می توانید راهی را که نمی خواهید در نقشه سایت شما قرار گیرد برای فهرست بندی با robots.txt مسدود کنید.
انواع نقشه سایت چیست؟

انواع نقشه سایت چیست؟

به طور خاص ، ایجاد یک نقشه سایت می تواند اجازه دهد آدرس وب شما با سهولت بیشتری کشف شود. به عنوان مثال ، اگر آدرس وب ویدیویی سنگینی دارید ، می توانید از نقشه سایت ویدیویی نیز برای این کار استفاده کنید.

 • ویدئو
 • پادکست
 • تصویر
 • صفحه زبان
 • نقشه سایت محصول

شما می توانید نقشه سایت های مختلفی را به این صورت اضافه کنید.

چگونه یک نقشه سایت ایجاد کنیم؟

چگونه یک نقشه سایت ایجاد کنیم؟

نقشه سایت

روش های زیادی برای ایجاد نقشه سایت وجود دارد. می توانید با کمک ابزارهایی مانند پلاگین ، نرم افزار (به عنوان مثال Screaming Frog) ، وب سایت مرتبط یا پلاگین SEO (به عنوان مثال Yoast SEO) آن را ایجاد کنید. انتخاب واقعاً کار ساده ای است. در این رابطه چگونه می توان برای سایت وردپرس نقشه سایت ایجاد کرد و آن را در سایت خود ادغام کرد؟ من این مبحث را مرور خواهم کرد.

Sitemap لیستی از تمام صفحات وب سایت شماست. گاهی اوقات می توان این لیست را به صورت دستی ایجاد کرد تا ساختار سایت شما را مشاهده کند. با نشان دادن لیست صفحات خود ، می توانید دسته ها و زیر مجموعه های اصلی خود را نشان دهید تا کاربران بتوانند پیمایش کنند. این روش در گذشته بسیار محبوب تر بود. هنوز هم ، همه وب سایت های کاملا سازمان یافته دارای یک نقشه سایت هستند ، اما به شکلی کمی متفاوت.

به جای تولید دستی نقشه سایت و پیوند دستی همه صفحات ، فناوری امروز این امکان را به ما می دهد تا به صورت خودکار این کار را انجام دهیم. به جای نمایش نقشه سایت به بازدید کننده ، بهتر است ناوبری خود را سازماندهی کنید و از نقشه سایت فقط برای موتورهای جستجو استفاده کنید.

هنگام ایجاد نقشه سایت برای موتورهای جستجو ، افزونه های وردپرس این کار را برای شما انجام می دهند. این سند در Xml نوشته خواهد شد و نقشه سایت قسمت بسیار مهمی از سایت شما خواهد بود. وقتی نقشه سایت ایجاد می کنید ، موتورهای جستجو مانند Google و Bing در هنگام فهرست بندی سایت شما کارایی بیشتری خواهند داشت. این لیست به ربات های موتور جستجو در مورد ساختار وب سایت شما می گوید ، بنابراین آنها دقیقاً می دانند که به دنبال چه چیزی بگردند. این منجر به SEO بهتر می شود ، به این معنی که افراد از طریق موتورهای جستجو به راحتی به سایت شما می رسند.

مطلب پیشنهادی:افزونه های وردپرسی چیست؟ چه کار میکند؟

چگونه یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کنیم؟

چگونه یک نقشه سایت در وردپرس ایجاد کنیم؟

افزونه SEO که ما استفاده می کنیم به ما کمک می کند تا یک نقشه سایت وردپرس ایجاد کرده و آن را در سایت خود ادغام کنیم. به عنوان مثال ، من یک کاربر وردپرس هستم که از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنم. Yoast به طور خودکار یک نقشه سایت برای کاربران خود ایجاد می کند. اگر از یک افزونه اضافی پشتیبانی دریافت کنیم ، این امر سرعت سایت ما را تحت تأثیر منفی قرار می دهد.

من نصب افزونه را توصیه نمی کنم مگر اینکه کاملاً لازم باشد ، دوستان عزیز. چون افزونه ها به سرعت سایت ما آسیب می زنند!

از آنجا که Yoast به طور خودکار یک نقشه سایت برای ما ایجاد می کند ، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که آن را از طریق Google Search Console به Google گزارش دهیم.

اما اگر مایل هستید ، ابتدا این مورد را بررسی کنیم. به عنوان مثال ، من می خواستم به نقشه سایت خود نگاه کنم. برای این منظور ، به نوار جستجوی Google (URL) رفتم و codebaz.com/sitemap.xml را تایپ کردم. اگر در تنظیم نقشه سایت شما خطایی داشته باشد ، در این مرحله مشخص خواهد شد. می توانید اشتباهات موجود خود را در نظرات با ما در میان بگذارید.

نقشه سایت در وردپرس

چگونه نقشه سایت خود را به کنسول جستجوی Google ارسال کنیم؟

چگونه نقشه سایت خود را به کنسول جستجوی Google ارسال کنیم؟

من حساب کنسول جستجوی گوگل خود را باز کردم. اگر در این مرحله با خطایی روبرو شوید ، احتمالاً با هشدار مانند “نقشه سایت قابل واکشی نیست” روبرو خواهید شد. اگر در تنظیم نقشه سایت مشکلی دارید ، می توانید از طریق نظرات به ما اطلاع دهید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *