ایمیل مارکتینگ

10 نکته و راه برای افزایش تبدیل در ایمیل مارکتینگ

تاریخ انتشار: 4-اردیبهشت-1400

دسته بندی: دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

پست الکترونیکی ، که بخشی ضروری از زندگی روزمره ما و یکی از کانالهای مهم بازاریابی دیجیتال است ، همچنان در سال 2021 مورد توجه ما قرار خواهد گرفت. اگرچه بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال های اخیر با افزایش سیستم عامل ها ، فرصت ها و تعداد کاربران به میزان قابل توجهی سهم خود را افزایش داده است ، اما بازاریابی ایمیل نیز با مزایای منحصر به فرد خود کاملاً در تخت سلطنت خود جای گرفته است.

از جمله مزایای مهم بازاریابی ایمیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از جمله مزایای مهم بازاریابی ایمیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وفاداری: ایمیل در واقع پیوندی را ایجاد می کند و باعث می شود مخاطبان شما بارها و بارها به وب سایت شما بازگردند. و این مخاطبان وفادار پتانسیل بسیار بالاتری برای تبدیل شدن به مشتری شما دارند نسبت به کسانی که برای اولین بار از سایت شما بازدید می کنند.
 • بازدید کننده بازگشتی: وقتی مشاغل آنلاین را در نظر می گیریم ، 97٪ افرادی که پس از ورود به وب سایت شما از سیستم خارج می شوند ، برنمی گردند. ایجاد یک لیست ایمیل از بازدید کنندگان خود عامل مهمی در افزایش تعداد بازگشت بازدید کنندگان است. این وضعیت همچنین به توسعه وفاداری ، که مورد قبلی است ، کمک می کند.
 • نرخ تبدیل: ایمیل ، در میان همه کانال های بازاریابی دیجیتال ؛ این بالاترین ROI (بازده سرمایه گذاری) یعنی نرخ بازگشت سرمایه را دارد.پنجاه سال پس از ارسال اولین نامه الکترونیکی در سال 1971 ، می توانیم با نگاهی به داده های Statista ، نقطه ای را که امروز به آن رسیده ایم ، بهتر تجسم کنیم.
 • در سال 2020 روزانه به طور متوسط ​​306.4 میلیارد ایمیل ارسال می شود.
 • پیش بینی می شود این تعداد در سال 2021 به 319.6 میلیارد و در سال 2024 به 361.6 میلیارد افزایش یابد.
 • تخمین زده می شود که تعداد کاربران ایمیل که در سال 2020 , 4.03 میلیارد نفر بود ، در سال 2024 به 4.48 میلیارد نفر افزایش یابد.

شرایط متغیر با بیماری همه گیر بازتابی از بازاریابی از طریق ایمیل در طول سال داشته است. در ابتدای بیماری همه گیری ، در حالی که ارسال نامه های الکترونیکی در برخی از بخش ها کاهش می یابد ، تعداد ایمیل های حاوی کمپین ها و اعلان های مربوط به تغییر نیازها افزایش می یابد.

بخشهایی که برای مدتی ارسال نامه را کاهش دادند ، با اتخاذ راهکارهای جدید پس از دوره عدم اطمینان اولیه ، فعالیتهای ایمیل خود را نیز افزایش دادند. در نتیجه ، 2020 با افزایش کلی میزان ارسال ایمیل بسته شده است. در سال گذشته ، به ویژه از فوریه تا آوریل ، نرخ باز کردن ایمیل جهانی نیز به طور متوسط ​​4.7٪ افزایش یافته است.

در حالی که این ارقام عظیمی که در بالا ذکر کردم به ما کمک می کند تا مقیاس بازاریابی از طریق ایمیل را درک کنیم ، آنها واقعیت دیگری را برای ما به همراه دارند: صدها ایمیل در یک جعبه ایمیل منتظر باز شدن هستند.

بیایید 10 گام مورد نیاز برای استفاده از این پتانسیل بزرگ ایمیل در فعالیت های بازاریابی را به مناسب ترین روش و افزایش تبدیلات بررسی کنیم.

1. ایجاد یک استراتژی بازاریابی ایمیل

1. ایجاد یک استراتژی بازاریابی ایمیل

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل فضایی کاملاً قابل تنظیم را ارائه می دهد که در آن می توانید با ارائه محتوای مفید در کنار محصولات یا خدمات خود روابط معناداری ایجاد کنید. بنابراین مهم است که ضمن شکل دادن به استراتژی خود ، ایمیل را در مکان های مناسب در کل طیف بازاریابی قرار دهید. این استراتژی ، که می توانید از طریق روش بازاریابی ورودی ، که به معنای برقراری ارتباط دو طرفه است ، از پس آن برآیید ، باید متناسب با سفر مشتری نیز طراحی شود.

اهداف مبتنی بر موضوعاتی مانند علاقه ، تعامل ، کسب و رضایت ، هنگامی که توسط محتوایی پشتیبانی می کنید که برای دیگران ارزش قائل هستید ، تجربه خاصی را ایجاد می کنند و شروعی سالم برای بازاریابی ایمیلی بسیار جذاب دارند.

همچنین ، قبل از ارسال ایمیل ، باید هدف خود را کاملاً مشخص کرده باشید. عدم اطلاع دقیق از اینکه چرا آن ایمیل را ارسال کرده اید ، ممکن است باعث شود فرد مقابل در دریافت ایمیل خود شک کند و ممکن است از لیست مخاطبین شما خارج شود. بنابراین ، باید بتوانید در هر مرحله از استراتژی خود به درستی به  “چرا” پاسخ دهید. از این گذشته ، اساس هدف شما فقط این نیست که بتوانید وارد جعبه پست الکترونیکی شوید ، بلکه تعامل با محتوای افرادی است که برای آنها می فرستید.

2. درک و ارزیابی دقیق معیارهای بازاریابی ایمیل

2. درک و ارزیابی دقیق معیارهای بازاریابی ایمیل

بازاریابی ایمیل

اندازه گیری معیارها ، گزارش دادن و بهینه سازی مطابق با تجزیه و تحلیل ضمن تجزیه و تحلیل فعالیت های شما ، هنوز هم برای بازاریابی ایمیل ضروری است.

وقتی میانگین جهانی معیارهای مشخص را برای همه بخش ها بررسی می کنیم:

 • 18٪ نرخ باز شدن
 • 2.6٪ از نرخ کلیک
 • 14.1٪ از کسانی که ایمیل را کلیک کرده و آن را باز کرده اند
 • 0.1٪ نرخ لغو اشتراک

ما این را می بینیم

برای توضیح مختصر همه معیارها:

 • نرخ باز نشان می دهد که چند درصد از کل گیرنده هایی که کمپین خود را ارسال می کنید ایمیل شما را باز کرده اند.
 • نرخ کلیک نسبت گیرنده هایی است که بر روی تصاویر یا پیوندهای ایمیل شما کلیک کرده اند به تمام گیرنده هایی که کمپین را برای آنها ارسال کرده اید (هم کسانی که ایمیل شما را باز کرده اند و هم کسانی که این کار را نکرده اند) را نشان می دهد.
 • میزان کلیک برای باز شدن نشان دهنده این است که بسیاری از کسانی که ایمیل شما را باز می کنند بر روی محتوا کلیک کرده اند. این نسبت ، که یکی از معیارهای اصلی برای سنجش موفقیت است ، در تعیین نقاط غیرقابل اصلاح برای بهینه سازی های شما بسیار مهم است.
 • نرخ لغو اشتراک نشان می دهد که چه تعداد از گیرندگان شما خواسته اند اشتراکتان را لغو کنند. در اینجا ، محتوایی که ارسال می کنید به گیرنده مربوط نمی شود یا مخاطب از ارتباطی که برقرار کرده اید راضی نیست. به خصوص جزئیاتی مانند محتوا ، الگوی ایمیل یا عنوان موضوع ممکن است باعث افزایش این میزان شود.
 • نرخ گزاف گویی به نسبت ایمیل های شما که به دلیل سرور یا هرزنامه به گیرنده نمی رسد ، به تعداد کل لیست ها اطلاق می شود. برای پایین نگه داشتن این نسبت ، مهم است که هرگز از لیست های خریداری شده استفاده نکنید و آدرس های نامعتبر را از لیست خود پاک نکنید.
 • تحویل پذیری از طریق ایمیل به معنای امکان ورود به صندوق ورودی گیرندگان است. از جمله موانعی که در اینجا با آنها روبرو خواهید شد ، مشکلات جستجوی هرزنامه و همچنین پر بودن صندوق ورودی ، ارائه دهنده خدمات اینترنت و سرعت اینترنت است. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که تحویل ایمیل معنی های متفاوتی دارند. تحویل از طریق ایمیل به شما می گوید که آیا به گیرنده رسیده اید (صرف نظر از صندوق ورودی یا پرونده هرزنامه). تحویل پذیری ایمیل به این معنی است که آیا بعد از رسیدن ایمیل به گیرنده ، صندوق ورودی خود را وارد می کنید یا خیر.
3. داشتن یک لیست آدرس سالم

3. داشتن یک لیست آدرس سالم

10 نکته و راه برای افزایش تبدیل در ایمیل مارکتینگ

البته برای اینکه بتوانید کمپین های ایمیل را سازماندهی کنید ، ابتدا باید یک لیست مخاطب داشته باشید. در این مرحله ، یک لیست سالم با مدیریت صحیح داده ها برای موفقیت لازم است. در صورت داشتن لیست سالم ، دستیابی به جزئیات هر فرد و همچنین تصویر کلی امکان پذیر است ، همچنین می توان با ایجاد گروه های کوچک از این لیست ها استنباط های تخصصی تری را انجام داد.

– مهمترین نکته ای که هنگام جمع آوری آدرس های ایمیل باید به آن توجه کنید ، استفاده نکردن از لیست های غیرمجاز خریداری شده است.

مطلب پیشنهادی:5 ابزار برتر مدیریت رسانه های اجتماعی – 2021

شما باید تمام آدرس هایی را که به صورت ارگانیک به لیست خود اضافه می کنید ، به دست آورده باشید و در حین انجام این کار ، باید یک مجوز الکترونیکی تجاری نیز دریافت کنید که ارتباطی را که با شخصی که آدرس ایمیل او را دریافت کرده اید برقرار می کند را پوشش می دهد. از آنجا که خرید لیست قانونی نیست ، در واقع شما را به یک نقطه منفی سوق می دهد زیرا متشکل از افرادی است که علاقه ای به مارک شما ندارند.

بنابراین ، می توان گفت که لیستی از افرادی که برند شما را می شناسند و می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند ، اولین قانون لیست آدرس سالم است. برای ایجاد و گسترش بانک آدرس ایمیل خود ؛ شما می توانید از روش هایی مانند ایجاد صفحات فرود برای کسانی که می خواهند مستقیماً خبرنامه های الکترونیکی دریافت کنند ، استفاده از فرم های بازشو در وب سایت خود ، پر کردن فرم برای بارگیری محتوایی مانند ثبت نام در رویداد یا کتاب الکترونیکی / گزارش ، ارائه فرصت هایی مانند تخفیف یا کمپین که توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند.

– جمع آوری اطلاعات اضافی مانند تاریخ تولد ، گروه علاقه ، صنعت یا موقعیت به همراه آدرسهای ایمیل برای فعالیتهای بازاریابی تخصصی در آینده مهم خواهد بود. دریافت اطلاعات تکمیلی مشابه با خدمات و خدمات برند خود ؛

 • تقسیم بندی آدرسهای ثبت شده و شناسایی مناطق مورد علاقه در مقیاس بزرگتر
 • ارسال ایمیل های خودکار
 • اجرای رویکرد بازاریابی Omni Channel و ارائه خدمات جامع تر به مشتریان خود ضروری و سودمند خواهد بود.

– طبیعی است که نامه های شما هرزنامه می شوند یا بانک آدرس شما هر ساله با کسانی که لیست شما را ترک می کنند 22.5 درصد کاهش می یابد (Hubspot). در این مرحله ، نکته مهم این است که شما برای بدست آوردن آدرس های جدید استراتژی هایی تدوین می کنید.

– برای اینکه بانک آدرس شما سالم بماند ، داده هایی وجود دارد که باید آنها را پیگیری کنید. دیگر نمی خواهید ایمیل هایی از خود ، افرادی که از لیست خارج هستند ، آدرس هایی که ایمیل های شما به سختی می رسد (آدرس ایمیل گیرنده نامعتبر است و سرور ایمیل را برای همیشه رد می کند) یا افرادی که نامه های الکترونیکی خود را بیش از 1 سال باز نکردند و در صورت لزوم آنها را از لیست خود حذف کنید. این مهم برای یک بانک آدرس سالم است.

4. تقسیم بندی

4. تقسیم بندی

بازاریابی ایمیل

تقسیم بندی که به لطف ابزارهای بازاریابی ایمیل و اتوماسیون که امروزه بسیار آسان شده است ، یکی از مهمترین مراحل افزایش نرخ تبدیل است. از آنجا که تقسیم بندی به این معنی است که به جای اینکه به تمام لیست خود با محتوای عمومی برسید ؛ این به معنای گروه بندی افراد بر اساس علایق یا الگوهای رفتاری مشترک برای ارائه محتوای مرتبط تر به آنها است.

در این مرحله ، می توانید از طریق داده هایی که بیشترین ارتباط را با صنعت یا خدمات خود می بینید ، تقسیم بندی کنید. شما می توانید از داده هایی مانند شهر ، سن ، جنسیت و همچنین اطلاعاتی مانند سابقه خرید از سایت خود ، دفعات تعامل ، در فرایندهای تقسیم بندی خود استفاده کنید.

به منظور تقسیم بندی موفقیت آمیز ؛

 • شما باید یک پایگاه داده سازمان یافته و تمیز داشته باشید. آدرس پست الکترونیکی و اطلاعات شخصی (نام ، محل زندگی ، دسته محصول مورد علاقه و غیره) که در اینجا جمع می کنید باید به طور منظم ثبت شود.
 • شما باید اطلاعات صحیح را جمع آوری کنید. شما باید مطمئن شوید که در حال جمع آوری اطلاعاتی هستید که واقعاً متناسب با نام تجاری و استراتژی های بازاریابی خود نیاز دارید. اگر به ابتدا برگردیم ، مهم است که شما بفهمید که آدرس ایمیل را ترک شده متعلق به کدام مشتری است .
 • می توانید از داده های آشکار و پنهان استفاده کنید. ما می توانیم اطلاعاتی را که جمع آوری می کنید با پرسیدن فرم یا صفحه مانند نام ، شرکت ، شهری که در بالا ذکر کردیم ، به عنوان اطلاعات صریح تعریف کنیم. از طرف دیگر ، داده های ذخیره شده شامل تعامل ، فرکانس و اقداماتی است که کاربر با شما انجام می دهد.
 • اگرچه تجزیه و تحلیل دقیق تری برای این مورد لازم است ، اما با ایجاد اجازه ایجاد گروه های کوچک با علایق مشابه ، می تواند کمپین های بسیار تخصصی تری ایجاد کنید.
5. شخصی سازی

5. شخصی سازی

ایمیل مارکتینگ

علاوه بر اهدافی مانند تقویت آگاهی از برند یا تعامل مجدد با مخاطبان / مشتریان ، یکی از اهداف نهایی در بازاریابی از طریق ایمیل ، افزایش تبدیلات یعنی درآمد شماست. شخصی سازی اعمال شده در این مرحله در واقع چیزی فراتر از سفارشی سازی نام گرا مانند “سلام سجاد عزیز” است که شما به ورودی ایمیل اضافه می کنید ، به ویژه برای مارک های تجارت الکترونیکی.

داده های دقیق تری که جمع آوری می کنید برای شخصی سازی مهم است که همزمان با تقسیم بندی انجام می شود. هرچه رفتار مخاطبان یا مشتریان و در نتیجه نیازهای آنها را بیشتر بشناسید ، مرحله سفارشی سازی آسان تر خواهد بود. بنابراین ، شما نه تنها باید رفتارهای مربوط به مطالعات ایمیل خود را دنبال کنید ، بلکه همچنین نحوه تعامل مشتریان پستی شما با مارک شما از طریق همه کانال ها ، رفتار خرید آنها را دنبال می کند ، بخش هایی را ایجاد می کند و از این موارد برای فعالیت های آینده خود استفاده می کنید. در این مرحله ، بهره گیری از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی نیز ضروری است.

عدم شخصی سازی در بازاریابی از طریق ایمیل می تواند منجر به موقعیت های منفی شود:

 • میزان باز شدن ایمیل های خود را کاهش می یابد
 • افزایش نرخ حذف خودکار
 • افزایش تعداد افرادی که می خواهند اشتراک خود را در لیست های پستی شما لغو کنند
 • ایمیل های شما به عنوان “ناخواسته” یا “هرزنامه” تلقی می شوند
 • شخصی که ایمیل را دریافت می کند کمتر علاقه مند به خرید از شما است
 • این که وب سایت شما بازدیدکننده کمتری دارد از جمله موقعیت های منفی است که در بازاریابی پست الکترونیکی غیر شخصی تجربه می شود.

به جای شخصی سازی یک کمپین واحد ؛

 • تبلیغات و پیام های خود را با توجه به بخش های خود ایجاد کنید
 • ایجاد محصولات یا خدمات محتوای خود با توجه به بخشهای خود
 • ارسال نامه های خودکار براساس رفتار بازدیدکنندگان شما
 • توصیه محصولات یا مواد تشکیل دهنده خود به صورت جداگانه نتایج بسیار کارآمدتری برای شما به همراه خواهد داشت.
6. ایجاد ایمیل با کارایی بالا

6. ایجاد ایمیل با کارایی بالا

ایمیل با کارایی

هدف نهایی و مهم برای هر ایمیل این است که گیرنده ارتباط برقرار کند و به تحولی که شما برای ارسال آن محتوا در نظر گرفته اید ، برسد. پست الکترونیکی با کارایی بالا بدین معنی است که تبدیل هدفمند برجسته بوده و از هر جهت برای تعامل بهینه شده است.

در این مرحله ، برای ایجاد ایمیل های با کارایی بالا:

 • شما باید هدف خود را به درستی تعیین کنید. نکته مهم در اینجا این است که تعیین کنید چه محتوایی را برای چه زمانی و چه کسی ارسال می کنید. برای روشن شدن هدف خود می توانید 5 سوال زیر را از خود بپرسید.
 • گیرنده؟ ایمیل های خود را برای افرادی که واقعاً می خواهند از شما بشنوند یا ارزش خاصی کسب کنند ارسال کنید.
 • چی؟ هنگام ارسال ایمیل دقیقاً چه چیزی از طرف مقابل می خواهید؟ (آیا این یک کلیک بر روی لینک ، خرید یا پر کردن فرم است؟) در اینجا شما باید یک هدف مشخص برای خود تعیین کنید.
 • چه زمانی؟ این سوال شما را ملزم می کند که نه تنها در چه روزی یا در چه ساعتی از روز می خواهید بفرستید ، بلکه همچنین شخصی را که به آنجا می فرستید  مکان مشتری را نظر بگیرید.
 • کجاست؟ از چه دستگاه هایی استفاده میکنند افرادی که ایمل برایشان ارسال میکنید؟
 • چرا؟ این سوال در واقع شما را به همان مکانی می رساند که با سوال  “چی؟” که هدف مشخص آن را تعیین کرده اید. سوالاتی از قبیل “شما بعد از ارسال این ایمیل چه نتیجه ای انتظار دارید ، آیا این نتیجه به نفع شماست تا خواننده ، چگونه خواننده در اینجا از شما ارزشی کسب می کند و این ایمیل ارتباط شما را در کجا قرار می دهد شما در مورد تمام ارتباطات خود با خواننده خود فکر می کنید؟ “” این در میان سوالاتی است که می توانید هنگام پاسخ دادن نیز در نظر بگیرید.
 • ایمیل های بهینه شده

داشتن یک هدف مشخص پس از پاسخ به سوالات فوق در واقع مرحله ای را که ایمیل را آماده می کنید تسهیل می کند. با این وجود ، برای اینکه تحول مورد نظر خود را بدست آوریم ، ابتدا باید ایمیل را باز کرده و مخاطب را به سمت خود هدایت کنیم. در این مرحله ، از جمله عناوینی که باید با دقت ایجاد کنید ، موارد زیر است:

 • نام و ایمیل ارسال کننده
 • موضوع و متن پیش نمایش
 • متن مورد استفاده برای پیامی که می خواهید ارائه دهید مناسب است
 • وزن از زبان و بیان استفاده شده
 • سفارشی سازی
 • افزودن دکمه های CTA
7. تست A / B

7. تست A / B

تست A / B

انجام تست A / B از جمله کارهایی مفید است که می توانید برای افزایش میزان باز کردن و کلیک ایمیل های خود انجام دهید. آماده سازی موضوعات ، CTA یا طرحهای مختلف برای کمپینی که آماده کرده اید و ارسال آنها به گروههای مختلف گیرنده ، به شما امکان می دهد با ارائه اطلاعاتی در مورد تغییرات موثرتر ، ایمیل های خود را بهینه کنید.

بنابراین ، هنگام انجام آزمایش A / B ، کدام یک از زمینه ها را می توانید تغییر دهید؟

 • عنوان موضوع پست الکترونیکی – عناوین موضوع یکی از زمینه های موثر برای ورود گیرنده است تا ایمیل خود را باز کند. مطمئن شوید که از این فضا به خوبی استفاده می کنید تا در صندوق ورودی خود برجسته شوید.
 • طول عنوان – تعداد ایده آل شخصیت ها برای این قسمت در نمای دسک تاپ بین 61 تا 70 در نظر گرفته شده است ، اما به خاطر داشته باشید که این فضا برای استفاده در تلفن همراه بسیار محدودتر است.
 • ترتیب کلمات – وقتی عنوان موضوع و منطقه محدود را می گوییم ، ترتیب کلماتی که استفاده می کنید نیز مهم می شود.
 • شخصی سازی – درج نام گیرنده در خط موضوع می تواند نرخ باز شدن را حدود 14 درصد افزایش دهد.
 • تصاویر – در حالی که ایمیل خود را ایجاد می کنید ، می توانید تصاویر مختلف را آزمایش کنید و همچنین یک طرح کاملاً غیر بصری متناسب با محتوای خود داشته باشید.
 • سبک – شما می توانید سبک (عکس ، تصویر و غیره) را در تصاویر مورد استفاده خود تغییر دهید ، نه فقط تصاویر
 • محتوا – اگر در قالب مانند خبرنامه نامه های الکترونیکی با چندین موضوع ارسال می کنید ، می توانید محتوای مختلف را به عنوان موضوع منتقل کنید.
 • متن محتوا – وقتی فکر می کنیم در جهانی زندگی می کنیم که تمرکز ما کمتر و کمتر می شود ، نحوه تایپ در ایمیل خود نیز بسیار مهم است که در اسرع وقت قابل فهم باشد و گیرنده را به عملی که می خواهید هدایت کنید.
 • طول ایمیل – دوباره به همین دلیل بالا ، می توانید با استفاده از طراحی های بصری هنگام استفاده از متن های کوتاه ، ایمیل خود را بیشتر جلب کنید.
 • دکمه های CTA – در بخش CTA که مخاطبان خود را به اقدامی دعوت می کنید ، یعنی تحقق بخشیدن به تحول ، می توانید تغییرات با عملکرد بالا را با استفاده از متن ها یا قالب های مختلف شناسایی کنید. حتماً متن مورد استفاده خود را در اینجا بنویسید تا کاربر بتواند به راحتی و به وضوح بفهمد که به سمت چه چیزی می رود.

هنگام انجام تست A / B به چه مواردی باید توجه کرد؟

 • داشتن یک فرضیه قبل از شروع آزمایش A / B برای افزایش تبدیل های شما ، احتمال موفقیت شما را در نتیجه این مطالعه افزایش می دهد. ایجاد سناریویی متناسب با نیازهای شما مانند “گفتن نام در عنوان موضوع می تواند نرخ باز شدن را افزایش دهد” یا “استفاده از متن های مختلف CTA که نرخ کلیک را افزایش می دهد” مفید خواهد بود.
 • هنگام انجام تست A / B ، دوباره بررسی کنید که آیا تغییری که اعمال می کنید تفاوت مهمی در تاثیری که می خواهید ایجاد کنید ، خواهد داشت یا نه ، آیا تأثیر مثبتی دارد و اینکه این تغییر به راحتی قابل اجرا است.
 • هر آزمایشی که انجام داده اید موفقیت آمیز نخواهد بود. با آگاهی از این امر ، فرآیند را ارزیابی کرده و با آنچه از بازده منفی آموخته اید ، بهینه سازی را ادامه دهید.
8. بهینه سازی موبایل

8. بهینه سازی موبایل

بهینه سازی موبایل

سازگاری با موبایل برای بازاریابی از طریق پست الکترونیکی بسیار مهم شده است ، همانطور که در تمام فضاهای آنلاین وجود دارد. بنابراین ، با توجه به نرخ استفاده از تلفن همراه خریداران ، لازم است با در نظر گرفتن تلفن های همراه ، همه مواردی را که در بالا لیست کردیم بهینه کنید.

برای درک مقیاس وضعیت ، می توانیم چند آمار را بررسی کنیم:

 • 41.9٪ از کل نامه های الکترونیکی باز شده از طریق دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود.
 • 75٪ از کاربران Gmail از ابزارهای تلفن همراه برای دسترسی به حساب های خود استفاده می کنند.
 • از هر 3 کلیک ایمیل 1 مورد از طریق دستگاه های تلفن همراه است.
 • در صورت عدم سازگاری با تلفن همراه ، 3/42 درصد از گیرندگان ایمیل را حذف می کنند.
 • اگر نامه ای پس از باز شدن در دستگاه همراه روی دسک تاپ باز شود ، نرخ کلیک 65٪ بیشتر می شود.
 • 69٪ از مصرف کنندگان آنلاین هنگام خرید از تلفن های هوشمند خود تحت تأثیر ایمیل های مارک ها قرار می گیرند.
9. اتوماسیون و بازاریابی ایمیلی مبتنی بر رفتار

9. اتوماسیون و بازاریابی ایمیلی مبتنی بر رفتار

اتوماسیون و بازاریابی ایمیلی

به ویژه با افزایش تجارت الکترونیکی ، تعداد روزافزون بازارهای مجازی باعث شده تا بازاریابی از طریق پست الکترونیکی به حوزه ای تبدیل شود که در آن اتوماسیون بیشتر از یک فرآیند دستی اهمیت پیدا کرده است. بازاریابی پست الکترونیکی مبتنی بر رفتار متشکل از توالی های ایمیل “مبتنی بر راه اندازی” است که به جای ارسال های منفرد ، بسته به عملکرد کاربر به طور خودکار ارسال می شود.

این ارتباط ، که با اقدامی مصمم آغاز می شود ، با ایمیل هایی حاوی اطلاعات و دستورالعمل های خاص برای نیازهای کاربر ادامه می یابد. با استفاده از این روش که “جشنواره های قطره ای” نیز نامیده می شود ، یک ارتباط کنترل شده و پایدار بین برند و مشتری / مشتری بالقوه برقرار می شود. یک برنامه ریزی بلند مدت و گام به گام در حرکات تعیین شده پدیدار می شود.

به عنوان مثال ، برای کسانی که بر روی ایمیل های تبلیغاتی شما کلیک میکنند ، محتوای بیشتری را ارسال می کنند که ممکن است علاقه مند به آنها باشد ، مخصوص صفحات محصولی که به آن می روند و ارسال مطالب دلگرم کننده مانند “انتظار در سبد کالای شما” یا “موجود شد محصولی که شما به آن علاقه مند هستید “هنگامی که محصولات را به سبد خرید خود در سایت شما اضافه می کنند اما خریدی انجام نمی دهند را می توان در این زمینه در نظر گرفت.

گفته شده است که روی ایمیل های خودکار 119٪ بیشتر از ایمیل های عمومی کلیک می شود.

10. روند بازاریابی از طریق ایمیل برای سال 2021

10. روند بازاریابی از طریق ایمیل برای سال 2021

روند بازاریابی از طریق ایمیل برای سال 2021

علاوه بر استراتژی های اساسی که در بالا توضیح دادم ، چند موضوع دیگر وجود دارد که می خواهم آنها را یادداشت کنم ، مخصوصاً برای سال جدید.

 • شما می توانید از محتوای تولید شده توسط کاربر ، یعنی محتوای توسعه یافته توسط کاربران ، به عنوان محتوا در کمپین های ایمیل استفاده کنید. این نوع محتوا همچنین می تواند به افزایش نرخ تبدیل شما کمک کند. نظرات و بررسی های کاربرانی که از خدمات شما بهره مند می شوند یا محصول شما را خریداری می کنند ، در تصمیمات جدید خرید بسیار چشمگیر است.
 • محتوای ایمیل تعاملی یکی از روشهایی است که میزان تعامل و نرخ کلیک را افزایش می دهد. شما می توانید از دکمه های متحرک یا CTA ، چرخ فلک هایی با تصاویر محصول ، چیدمان آکاردئون برای جمع و جورتر کردن ایمیل های طولانی یا نظرسنجی در این زمینه استفاده کنید.
 • حجم داده های جمع آوری شده ما روز به روز افزایش می یابد. بنابراین ، استفاده از فناوری های AI (هوش مصنوعی) در زمینه بازاریابی از جمله روندهای رو به افزایش است. فناوری های هوش مصنوعی ، که راحتی زیادی را برای تقسیم بندی ، تجزیه و تحلیل محتوا و دسترسی موثر با پردازش داده های بزرگ و حرکات کاربر فراهم می کند ، از جمله مباحثی است که باید برای بهینه سازی فعالیت های شما در رادار شما باشد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *